Rachad nečekaně

26.06.08

Chilli Menu: Recepty nejen na neděli, Zajímavá osobnost

O tomto víkendu proběhne v Brně dlouho očekávaný outdoorový kurz vaření pod hvězdami s Rachadem ze Souku.cz.

Přípravy právě finišují, už jsme všechno stokrát probrali a skoro zavařili dostupné komunikační kanály. V pátek a v sobotu nám držte palce, hlavně ať na poušti neprší! Dnešní recept berte jako malou předsaharskou ochutnávku nebo jako inspiraci na víkend.

Chilli návštěva

Rachad má dočasně nějaké pracovní povinnosti v Bratislavě a to má jednu výhodu – jezdí často přes Brno. Kromě testování místních kaváren, barů a hospůdek taky vysedáváme u Chilliových, „plánujeme Saharu“ a vaříme.

Minulý víkend jsem Rachadovým směrem vyslala (schválně) jeden zoufalý výraz: mám celou vepřovou kotletu, co s ní? A profi kuchař můj problém bleskurychle vyřešil: „Máš mlíko?“ Během několika minut už se vaří kompletní oběd pro celou rodinu včetně návštěvy.

A jak to Rachad dělal?

Vepřovou kotletu vcelku osolil, opepřil, nezatahoval. Vložil do pekáčku a zalil asi jedním litrem čerstvého mléka. Pekáček přikryl a odešel s ChilliRodinou (pro změnu) do cukrárny.

Po kávě, zákuscích a dvou hodinách mírného pečení v troubě při 130 stupních jsme zjistili, že se mléko úplně srazilo. To se dá zachránit! Rachad  mléko rozmixoval, přidal sladkou smetanu (nechal se i vyfotit, nerad), přisolil a vrátil na sporák. Omáčku nechal dlouze redukovat a zahušťovat. Asi další hodinu. Neustále míchal a kontroloval. Maso nakonec nakrájel na plátky, vložil do majdy a nechal znovu prohřát. Výsledek byl znamenitý! Maso v mléce dlouhým mírným varem zkrásnělo a změklo.

Do mléka se dostala všechna šťáva z kotlety a spojila se v jednu bombasticky jemnou chuť. Vyzkoušejte si to!

Při dovaření brambor všem skromně popřál, ať si necháme chutnat, že vůbec nejí vepřové maso. Uf, zachránil to hovězí guláš, který jsem uvařila den dopředu zase já :)

A rodinné komentáře?

Dcera: „Přidej mi ještě ty brambůrky, ale suchý““

Syn: „Ta omáčka je dobrá. Rachade, můžu Tě zlechtat?“

Manžel: „Budeš jezdit často?“    

Komentáře: 25 “Rachad nečekaně”

 1. Tosk

  Nemůžu se dočkat, škoda že až zítra :-)

 2. marqeta

  Rachadovi to slušíííí :)

 3. ChilliJulie

  Tosku, těším se! Snad se přes den v sobotu trochu vyspíme a večer budeme fit. Nad Brnem jsou zlověstné mraky, bojím;)

  marqeto, máme jedno místo ;)

 4. Helli

  Co chvilku se dívám z okna a zaklínám mraky táhnoucí od Vysočiny, aby se rozplynuly, nebo alespoň nabraly jiný směr než nad Brno. Už se moooooc těším na zítřejší Saharu, nejradši bych se šla jedním očkem podívat i dnes večer, abych se mohla těšit ještě víc (pokud to vůbec jde).
  Julie, díky za navnaďovací reportáž! Fascinuje mě, jak to všechno stíháš?
  Konečně pořádně vidím, jak vypadá Rachad. Z fotky vyzařuje šarm a kouzlo osobnosti, teď už jsou moje dojmy ze Souku úplné. Moje poklona autorce fotky i fotografovanému objektu!

 5. DolceVita

  Užijte si Saharu v Brně :o )Kdo Rachada nezná, zažije plno nečekaných zážitků!

  P.S. Julko, díky za zprávy! V mém pc došlo k systémové chybě, tak nemohu momentálně psát maily ani nic důležitějšího. Budiž pochváleny pavučinky internetu a blogařské adresy ;-) Alespoň takhle ti můžu odpovědět. Datum jsem si napsala do kalendáře a budu se na vás OBA těšit! Ráda se nechám tak milou návštěvou vyrušovat. To si piš!

 6. AdaMM

  taky se těším na saharu, 15:30 sedám do rychlíku a hurá na věc! škoda jen, že vodárna zůstala v lublani ;)

 7. renata

  Julie, zdá se, že až Michal dorazí do Brna, budou na něj na nádraží čekat davy fanynek :-) )). Užijte si prima Sahara víkend ;-)

 8. ChilliJulie

  Helli:Díky moc za všechna slova, ale počkejme v neděli, když se Tvoje nadšení potvrdí, budu moc ráda a budeme se rozplývat! A moc se těším!

  DolceVita: Ráda vyřídím!

  AdaMM: Až v Lublani? Ach jo…nevadí, užijeme si to i tak :) )

  renata: Naštěstí jede autem!

 9. Helli

  Renata: Jsem fanynka lidí, kteří dělají svou práci s láskou, nadšením a dobře, proto fandím stejně tak Rachadovi, jako i Julii. :-) S Julií jsem se setkala i osobně, takže ta ví, že vzhledem k mým šedinám už jiný projev fanynkovství z mé strany nehrozí. :-) )

  Julie: Na dnešní večer přeju šťastné zahájení saharského víkendu. Těším se, že se zítra uvidíme.

 10. renata

  Helli: to bylo myšleno jako vtip… ;-)

 11. Helli

  Renata: No jasně, taky to tak beru. :-) Kdybychom zde měly i dálkový přenos obrázků, tak bys viděla, že se usmívám.
  No a Tobě fandím samozřejmě taky, Jinozem mám v oblíbených položkách spolu se Soukem, ChilliJulií, DolceVitou, GurmetKlubem, Florentynou atd. atd. (koho jsem nezmínila, ať mi prosím odpustí).

 12. aida

  No, naše (respektive synkova) vodárna zůstala doma, nenapadlo mě, že ji mám s sebou vzít.;-)

 13. renata

  Helli: je mi obrovskou ctí…

 14. Kanibal

  Nechtěl by Rachad jezdit na služebky do Linze? To by měl přes Krumlov a v Krumlově je Kanibal… :-D

 15. Cutie

  Take uz se moc tesim. Snad mi neujede zadny dopravni prostredek a dostavim se vcas :-)

 16. DolceVita

  Kanibal :-)

  Moje řeč! Jižní Čechy nejsou žádný konec světa :o )

 17. adam

  Ahoj…no tedaaaa… jsem velmi potesen ze jsi zaradila nasi skromnou kavarnicku mezi odkazy:) Budu se revansovat nejakym dobrym panackem nejakeho znameniteho rumicku z nasi sbirky… Doufam, ze vas zase brzo uvidim..a tentokrat snad nezapomenu na cerny caj:D

 18. Helli

  Od nedělního dopoledne, kdy se účastníci brněnské Sahary rozešli do svých domovů, v nepravidelných intervalech nakukuji na Souk, ChilliJulii a Pana Cuketku v naději, že někdo z mých srdečních foodblogistů zmobilizoval svoje síly a sepsal svůj komentář k saharské story. Doteď bohužel NIC!!!
  Nemůžu si tak znovu přehrát ten báječný víkend, který jsme díky Rachadovi a ChilliJulii mohli zažít.
  Víc už teď tady psát nebudu, počkám si na jejich zprávy, ale neodpustím si jednu poznámku pro všechny, kdo tam nebyli: nemělo to chybu, přišli jste o moc!!!

 19. Cutie

  Helli: Bylo to moc fajn, ráda jsem tě poznala!

 20. Helli

  Cutie: nápodobně, jsi moc milá osůbka!

 21. ChilliJulie

  Uáááá, vydržte prosííím, právě řeším: pes překousal odtokovou hadici k myčce, takže jakmile jsem to pustila a začalo to čerpat stalo se co? Ano přesně tak, vyplavená celá kuchyně…Taky sázím kytky a užívám prázdnin s dětmi, takže až koťata usnou a žádná hadice nebude potřebovat mou nepřetržitou kontrolu, snad to bude :) )

 22. rachad

  Uáááááááá. Mikinááááá!!:-)))

 23. Vilém

  To není pes, to je Lucifer.

 24. Kanibal

  Zlatý retrívr se nikam nevejde, tak kouše jen trnože u židlí.

 25. ChilliJulie

  To máte štěstí Kanibale, ze židle nestříkají proudy vody :) )

Co si myslíte vy?

Vždy čerstvé komentáře