Cesta ke štrůdlu

Únor 28th, 2008

Chilli Menu: Cukrárna Komentáře: 23

Chcete vyprávět voňavou pohádku? Dobře, ale musíte se mnou chvíli cestovat. Sraz je dnes ráno v půl deváté v Králově Poli, naložím vás k sobě do auta a pojedeme do přírody.

Macchiatto s kavárníkem

Únor 26th, 2008

Chilli Menu: Zajímavá osobnost Komentáře: 46

Fascinují mě odjakživa lidé, kteří svým nadšením a zápalem pro danou věc umí strhnout ostatní zcela na svou stranu (nejlépe mě). Minulý týden jsem strávila jedno intenzivní odpoledne s člověkem, kterému se to bezesporu daří. Seznamte se, tohle je velký muž (nejen) brněnského kofeinového světa, milovník a propagátor dobré kávy – Jiří Leon Klestil.

Dvě krásky a zelný salát

Únor 17th, 2008

Chilli Menu: Dobré knihy Komentáře: 13

Ráda bych vám představila dvě své malé krásky. Kuchařky, které hravě obejmete dvěma prsty, ale svým obsahem dosahující k vysokým vrcholkům krásných Alp. A přidám k nim báječný salát.

Dvakrát sorbet, prosím

Únor 14th, 2008

Chilli Menu: Co si dáte k pití? Komentáře: 17

Další malá legrácka, která by měla být hned hotová, ale jejího finálového ochutnání se dočkáte po 12 hodinách – domácí sorbet. Způsobů jak si jeho výrobu zkomplikovat je celá řada…

A ona hrála mi Julii a hrála Desdemonu…

Únor 12th, 2008

Chilli Menu: Recepty nejen na neděli Komentáře: 13

Přežijete další srdíčka? V polévce? Alespoň slibuju, že tentokrát nejsou růžová. Trochu nám z toho to Valentýnské menu tady dělá romantickou selanku chilli kýč, ale přísahám, že už bude konec. Zítra už bouchám sekt, no a ve čtvrtek už je to na vás…

Zamilované mušle

Únor 11th, 2008

Chilli Menu: Recepty nejen na neděli Komentáře: 9

Valentýn bez mušlí? Ani náhodou. Jsou všude. Pořádně afrodisiakální a neodolatelně vábivé. Co ale dělat v případě, kdy je do Makra pro čerstvé daleko, partnerce nechutnají, a mušle v mraženém balení zase nelákají vás?

Valentýn má dárky rád

Únor 10th, 2008

Chilli Menu: Recepty nejen na neděli Komentáře: 12

Ještě stále si myslím, že položky v mém osobním Valentýnském menu jsou snadné, dostupné a úplně jednoduché věci, které zvládne každý ve stylu „zítra to zmáknu až přijdu z práce“. Tuhle větu jsem si dnes ráno opakovala několikrát. Měla jsem v úmyslu samozřejmě jen tak mezi řečí vytvořit malou valentýnskou radůstku.

Pink Chilli

Únor 10th, 2008

Chilli Menu: Nenechte si ujít Komentáře: 7

„A je to tady zase! Nejpodivnější a nejrůžovější svátek se blíží. Valentýn! A ještě svatej. Nemá u nás tradici, ale hodně rychle se zabydlel, protože růžová je in a dobře SE prodává…,“ takhle každý rok lamentuju u mámy při kávičce…

Lín a mandle, oba vinni

Únor 7th, 2008

Chilli Menu: Recepty nejen na neděli Komentáře: 15

Tašku s voňavým obsahem cestou z rybárny v autě neúspěšně zkoumal můj pes a po přinesení domů zase (ten už úspěšně) můj muž. Líni u nás byli v kurzu a já ráda přiznávám, že jim to fakt sekne. Jejich barva hraje všemi tóny zelené a ploutve mají ladně zaoblený tvar. Je to opravdu krásná ryba a prý není vůbec jednoduché ji v přírodě chytit. O to jsem se ale nepokoušela. Zatím. Já jsem měla co dělat, abych líny dostala alespoň do kuchyně.

My jsme „ty od Guspe“

Únor 5th, 2008

Chilli Menu: Restaurace Komentáře: 13

Jak chutnají dobré sýry a vína v prostředí golfového klubu? Zajímavě, obzvlášť v kombinaci s výukou učňů a výstavou umění…

Další stránka »Next Page