Archiv pro měsíc: Únor 2008

Zajímavá osobnost

Macchiatto s kavárníkem

Fascinují mě odjakživa lidé, kteří svým nadšením a zápalem pro danou věc umí strhnout ostatní zcela na svou stranu (nejlépe mě). Minulý týden jsem strávila jedno intenzivní odpoledne s člověkem, kterému se to bezesporu daří. Seznamte se, tohle je velký muž (nejen) brněnského kofeinového světa, milovník a propagátor dobré kávy – Jiří Leon Klestil.

Recepty

Zamilované mušle

Valentýn bez mušlí? Ani náhodou. Jsou všude. Pořádně afrodisiakální a neodolatelně vábivé. Co ale dělat v případě, kdy je do Makra pro čerstvé daleko, partnerce nechutnají, a mušle v mraženém balení zase nelákají vás?

Recepty

Valentýn má dárky rád

Ještě stále si myslím, že položky v mém osobním Valentýnském menu jsou snadné, dostupné a úplně jednoduché věci, které zvládne každý ve stylu „zítra to zmáknu až přijdu z práce“. Tuhle větu jsem si dnes ráno opakovala několikrát. Měla jsem v úmyslu samozřejmě jen tak mezi řečí vytvořit malou valentýnskou radůstku.

Nenechte si ujít

Pink Chilli

„A je to tady zase! Nejpodivnější a nejrůžovější svátek se blíží. Valentýn! A ještě svatej. Nemá u nás tradici, ale hodně rychle se zabydlel, protože růžová je in a dobře SE prodává…,“ takhle každý rok lamentuju u mámy při kávičce…

Recepty

Lín a mandle, oba vinni

Tašku s voňavým obsahem cestou z rybárny v autě neúspěšně zkoumal můj pes a po přinesení domů zase (ten už úspěšně) můj muž. Líni u nás byli v kurzu a já ráda přiznávám, že jim to fakt sekne. Jejich barva hraje všemi tóny zelené a ploutve mají ladně zaoblený tvar. Je to opravdu krásná ryba a prý není vůbec jednoduché ji v přírodě chytit. O to jsem se ale nepokoušela. Zatím. Já jsem měla co dělat, abych líny dostala alespoň do kuchyně.