Muzejní noc kejklířů

Květen 25th, 2008

Chilli Menu: Reportáže Komentáře: 12

Kdo neprožil páteční a sobotní noc v ulicích Brna, jako by ani nebyl. Několik postřehů sem zavěsím a jdu spořádaně vařit nedělní oběd.

Whiskies of the World

Květen 22nd, 2008

Chilli Menu: Nenechte si ujít Komentáře: 27

Původně jsem následující příspěvek psát nechtěla. To bylo tak: v pondělí večer jsem absolvovala jednu akci, která byla tak výrazně propagační, až to hezký nebylo…

Restaurace Allegro, hotel Four Seasons

Květen 16th, 2008

Chilli Menu: Restaurace Komentáře: 26

Před časem proběhla napříč všemi mediálními kanály malá Michelin-hysterie. Andrea Accordi a restaurace Allegro hotelu Four Seasons ulovili pro Prahu legendární michelinskou hvězdičku.

Guspe končí!

Květen 13th, 2008

Chilli Menu: Žhavý problém Komentáře: 37

Dnes ráno mi v mailové poště zablikal zhruba tento text: Posíláme Vám poslední zprávu z labužníkova ráje, likvidujeme zásoby, končíme. Vaše Guspe

Chilli v Chile

Květen 11th, 2008

Chilli Menu: Reportáže Komentáře: 33

Čile v Chile aneb další díl série kurzů outdoorového vaření z originální kuchyně Michala Rachada Hromase, tentokrát v kooperaci s Matesolou. Jedna slunečná sobota na zahradě u grilu, parta lidí a mých deset nej.   

Ham Prague

Květen 7th, 2008

Chilli Menu: Nenechte si ujít Komentáře: 14

Foodbloggeři jsou mimo a nic nového nepíšou. To si musí říkat každý, kdo brouzdá po kamarádech ve zdejších odkazech nebo sleduje místní rozkvétání. A co teda dělají, když nepíšou?

Tři citronky

Květen 4th, 2008

Chilli Menu: Recepty nejen na neděli Komentáře: 13

Ujíždím na citronech. Ani ne tak, že bych si doma prozpěvovala starou odrhovačku období pionýrských táborových ohňů, ale prostě se mi tihle žluťásci moc líbí v kuchyni. V čaji i jen tak vizuálně jako zátiší. A nebo v kombinaci s masem. A to je teda maso.