Antonín Šopík: Kapr do vany nepatří

Prosinec 28th, 2009

Chilli Menu: Zajímavá osobnost Komentáře: 3

Do Štědrého dne zbývaly pouhé dva dny. Vstával ve dvě ráno a najednou zavolá ChilliJulie a chce si povídat o rybách. Bláznivý nápad, ale přesto Antonín Šopík, majitel brněnské rybárny U Šopíka v Králově Poli na Božetěchové, souhlasil. Sešli jsme se v osm večer, na chodbě jsem obdivovala záplavu zdravých a statných oleandrů, v kádích [...]

Výlov v archivu

Prosinec 27th, 2009

Chilli Menu: Zápisky Komentáře nejsou povoleny

Dokopala jsem se k úklidu digitálního skladu fotek. Devadesát procent snímků tvoří „najednobrdo“ zástup talířů s podivným jídlem, o kterém píšu do novin. Instatní nuda.

Vanilkové Vánoce

Prosinec 23rd, 2009

Chilli Menu: Minutky Bez komentářů

Letos jsem to s pečením nepřehnala. Ale vanilkové rohlíčky, které jsem minulou sobotu upekla se svou přítelkyní, jsou prostě skvělé. Při každém křupnutí do obláčku vanilkové vůně se na ni vzpomenu. A slibuju sobě i jí, že cukroví budu příští rok na plech skládat jedině v partě. Přeji všem čtenářům krásné svátky, dobré přátele, kvalitní [...]

Kdo smaží ty bramboráky, automechanik?

Prosinec 23rd, 2009

Chilli Menu: Žhavý problém Komentáře: 21

Trhy na náměstí Svobody v Brně se letos změnily. Změna prodejního sortimentu jim prospěla. Ve vzduchu visí stovky žárovek, atmosféra je zdánlivě vánočnější. Ale gastronomický zážitek to pořád není.

Michal Göth: V dobré hospodě to musí vonět

Prosinec 17th, 2009

Chilli Menu: Restaurace, Zajímavá osobnost Komentáře: 6

Dobrý čaj. To je zaručená objednávka, kterou obsluha nepokazí. Na schůzce v kavárně s jedním z nejlepších šéfkuchařů by se totiž nic pošramotit nemělo.