Hříchy

Listopad 21st, 2010

Chilli Menu: Minutky Bez komentářů

Nikoli však gastronomické. Teď u nás doma vedou chlebíčky z lahůdkářství na rohu České a Solniční (tam jak prodávají pizzu a jsou všude nalepený ty žvejkačky). Odkaz na naši páteční večeři je TADY.  

Do kufju né

Listopad 21st, 2010

Chilli Menu: Zápisky Bez komentářů

A takhle se to porouchá, když ČilláDžulka peče jablečnej koláč a zároveň na netu sleduje poslední díl Okresního přeboru. („Však vidíš, že jsem zdravotník, nee?“ uáááááááááá)

Gurmet a „Šefgurmán“

Listopad 16th, 2010

Chilli Menu: Minutky Bez komentářů

Časopis Chef Gurmán mění název na Gurmet. Na skromném českém trhu s časopisy o jídle je tak přehledno, že jim čtenáři zřemě zůstanou věrní. Mafra už sice jeden Gourmet vyrábí, ten ale bývá jednou za tři měsíce součástí novin. Takže čtenáři magazín o jídle kupují jako MF DNES a trafikantům se to asi nebude plést. [...]

Ženský čtení

Listopad 11th, 2010

Chilli Menu: Minutky Komentáře: 3

Mám záchvaty a poslední dobou hltám písmena pro ženy. Teď zrovna mi leží na stole nová Žena a život. Nedojímá mě, co si myslí tvář čísla Daniela Peštová. Taky přemýšlím, proč má magazín o stylu tak divnej název. Baví mě ale storky. Ta ženská, která jako „hodinový muž“ jezdí šroubovat žárovky k jiným ženám, který [...]

Maso k svačině

Listopad 5th, 2010

Chilli Menu: Zápisky Komentáře: 11

Ještě v úterý ráno bych se vsadila. Že moje auto spíš odvane tornádo a na České mě povalí Jean Reno (je mu 60!), než to co se přihodilo v 17.04.

Lenka Požárová s knihou v Tungsramu

Listopad 1st, 2010

Chilli Menu: Minutky Bez komentářů

Kdo máte rádi texty zapálené kuchařky Lenky Požárové, dejte si ve čtvrtek 4.listopadu kafe v brněnském Tungsramu na Kapucínském náměstí. Lenka tu bude sedět s tužkou a podepisovat svou novou knížku Jak jsem proje(d)la svět. Od 18.30 do 19.30. Máte to někdo a čte se to hezky?

Legendární Eru provoní od prosince zvěřina i káva

Listopad 1st, 2010

Chilli Menu: Kavárna, Nenechte si ujít, Restaurace Komentáře: 8

Bacha, bude to o nové hospodě, Brně, stylu a legendě, která se drápe ze dna. Fotky tentokrát nemám, těšte se za měsíc. Jo a víme, kdo napíše jídelníček.