Jehňátka

Duben 14th, 2011

Chilli Menu: Minutky Komentáře: 3

Jíte jehněčí? A kde ho nakupujete? Taková sranda to totiž není. Hledám ofiko i neofiko prodej u farmářů, obchody i supermarkety – na jižní Moravě. Pište mi prosím na julie@chillijulie.cz. Děkuju.

Maso, které chutná nejen muslimům

Duben 14th, 2011

Chilli Menu: Jdeme nakupovat, Nenechte si ujít Komentáře: 19

Vepřové tu nenajdete. Ale jehněčí, které jaru tak sluší, tady mají, otevřeno je do pozdních hodin, uďobávání nezvyklých laskomin je povoleno, a navíc zažijete přátelské povídání s obsluhou. Halal řeznictví na Líšeňské ulici v Brně je velmi exotický zážitek.

Jeseter s vůní citronu a medvědího česneku

Duben 11th, 2011

Chilli Menu: Recepty nejen na neděli Komentáře: 3

Ten velký a krásný jeseter plaval ještě v sobotu ráno v kádi. Doma jsem smetanově žluté břicho vytáhla z tašky a obdivovala divnou tlamičku i nezvykle hladkou kůži.

Focení

Duben 10th, 2011

Chilli Menu: Minutky Bez komentářů

Chtěla jsem si změnit banner. Z temné kuchyně na nějaký jaro, rozmnožování a kytičky, aby se mi to líbilo. Takže jsem se nechala blejsknout při venčení se psem. Jen já, bleděmodrá sklenička, západ slunce, veselá mikina a piknik. Myslela jsem si, že ta fotka je docela cool. Můj grafik to okomentoval: “Aha, zelená mucha.“ Tak nic, no )     

Rybí hádanka

Duben 10th, 2011

Chilli Menu: Soutěž, Zápisky Komentáře: 3

Mám doma úžasnou obludu.

První letošní chřest

Duben 6th, 2011

Chilli Menu: Minutky Bez komentářů

Mají od příštího pondělí ve slovenských Velkých Levároch, který si furt pletu s Lehárama a divím se, že mi to google nebere. No, já spíš sháním na jižní Moravě dobré jehněčí, někdo tip? Klidně do mailu na julie@chillijulie.cz. Díky

Jak mi korektoři zatrhli espresso

Duben 6th, 2011

Chilli Menu: Kavárna, Žhavý problém Komentáře: 15

Mám dilema. Ode dneška se budou každou středu objevovat v brněnské a jihomoravské příloze MF DNES (po roce a půl) znovu recenze kaváren.