Hydepark

Květen 25th, 2011

Chilli Menu: Minutky Bez komentářů

Dnes večer v pořadu Hydepark na téma: proč se do Česka dovážejí potraviny horší kvality. Hlavním hostem je Hanka Michopulu a Čilá Džuláj tam v jednom vstupu přizvukuje z Brna. S Hankou jsme si psaly e-mail, tak se docela těšíme. Chtěla bych mluvit o zážitku při třídění jablek v jižnímTyrolsku i alternativních (náročnějších, ale dlouhodobě [...]

Kapitánka

Květen 25th, 2011

Chilli Menu: Zápisky Komentáře: 5

O jídle to není, ale patří to sem, protože tím žiju.

Co ve středu

Květen 23rd, 2011

Chilli Menu: Minutky Bez komentářů

Tento týden žádnou recenzi na mou pravidelnou středeční gastrostranu nepíšu. V brněnské MF DNES vyjde text od Michala Kašpárka. Já edituju zpravodajství a nestíhám napsat ani kraťas. Jo, ale už je napsaný dobrý tip na farmářský jogurt!

Nahoru

Květen 23rd, 2011

Chilli Menu: Reportáže Komentáře: 5

Ten děda byl neuvěřitelnej. Když jsem v neděli brzy ráno šlapala z Ostravice směrem na Lysou Horu v Beskydech, míjela jsem napůl svlečenýho chlapa – sedmdesátníka?, který si s obyčejným plátěným batohem štrádoval z toho prďáckýho kopce dolů.

A znovu chřest

Květen 21st, 2011

Chilli Menu: Nenechte si ujít Bez komentářů

Po včerejším textu o Slavnostech chřestu mi to nedalo a prošla jsem stránky organizátory doporučovaných restaurací. Na festivalu nejsou, ale do akce (plus propagace) se zapojily. Seznam vypadá parádně!

Smažák nebo polívka

Květen 20th, 2011

Chilli Menu: Minutky Bez komentářů

V neděli vyzkouším bufet na Lysé Hoře. Pokazit mi to může jen ten kašel, který slyším z ložnice dcery. A sníh.

Sláva chřestu

Květen 20th, 2011

Chilli Menu: Nenechte si ujít, Reportáže Komentáře: 2

Letos mají být Slavnosti chřestu v Ivančicích jiné. Lepčejší. Lidé si mohou chřest nejenom koupit, mohou ho i ochutnat v degustační zóně. Vyzkoušela jsem to: na každém kroku je vidět obrovská snaha, je to o hodně lepší než před lety, ale k óbr oslavě chřestu je to pořád ještě trochu štreka.

Kam příští víkend

Květen 15th, 2011

Chilli Menu: Minutky Bez komentářů

Na co se těším: v pátek vyrazím do Ivančic na chřestové slavnosti a vám to taky doporučuju. Ta nanicovatá akce mě fakt štvala, ale letos chystají změny – na náměstí budou chřestové speciality vařit kuchaři z restaurací. Chřest je slovenský z Levárů, nikdo jiný by těch osm tun, které se sež…, neměl.

„Sbalím kafe, dvacet kilo ledu a peřiny. A jedu“

Květen 15th, 2011

Chilli Menu: Kavárna, Zajímavá osobnost Komentáře: 5

Nastarovat, do uší dobrou muziku a jet. Fakt mu to závidím.