Na Sněžku bez svačiny

Červen 10th, 2011

Chilli Menu: Zápisky Komentáře: 5

Chci vylézt na Sněžku, ale nebudu si mazat žádné rohlíky. Bezpečnou svačinu nechám tentokrát doma, rozhodla jsem se při klikání na mapy.cz. Takže v batohu mám jen láhev vody pro sebe, menší pro psinku a mířím autem z Trutnova do Pece.  

Bezová šťáva

Červen 3rd, 2011

Chilli Menu: Minutky Bez komentářů

Třeba se vám taky líbí květy bezu, voní a chvátí vás za srdce jako mě. Tak tady je recept na bezovou limču, jak ji dělá moje skvělá mamka. Svařit 2 litry vody, vychladnout, přidat na kolečka nakrájených 5 omytých citronů, prdnout do toho 30 květů bezu bez breberek (ale neomývat), nechat luhovat a přidat 2 [...]

Sobotní plán

Červen 2nd, 2011

Chilli Menu: Minutky Komentáře: 1

Mám v plánu zjistit, jak chutná pravé krkonošské kyselo. Doufám, že od personálu na Děčínské boudě vyprosím recept. Já to fakt neumím, ani nevím, že by se kvásek dal někde v Brně koupit. Párkrát jsem ho ale založila doma. Pláštěnka, nabitej foťák a mapa už je nabalená.

Příště bude i čísburgr

Červen 2nd, 2011

Chilli Menu: Zápisky Komentáře: 7

Včerejší odpoledne se jevilo jako gastronomické peklo. Dceru jsem dvě hodiny léčila ze záchvatu pláče: chtěla oslavit Den dětí v mekáči.

A zase středa

Červen 1st, 2011

Chilli Menu: Minutky Bez komentářů

Ještě si můžete koupit dnešní brněnskou MF DNES. Jsou tam podrobnosti o festivalu Jídlo z blízka, rozhovor s panem Cuketkou a tipy šéfkuchařů…