Amatérkou u Steinera

Dát si kávu u Steinera a potom jít rovnou rodit na Obilňák. To se rozhodně může stát. Od kavárenského stolku je výhled rovnou do pokojů. V nekuřácké kavárně právě tento týden probíhá dobročinná akce Steiner pro ulici a finanční výtěžek podpoří právě porodnici na Obilním trhu. Můžete darovat do prodeje své kulinářské dílo, přinést věci do bazaru nebo obsluhovat v kavárně a vysloužené dýško věnovat na miminka.

st8.jpg

Jsem amatér! A dobrovolně

Nadchlo! To je jasný. Hned jsem se přihlásila jako fanoušek na Facebooku (což můžete udělat i vy) a zapsala si směnu. Tu jsem absolvovala včera (ve středu 7. října) od 17 do 19 hodin. S cedulkou Jsem amatér na hrdé hrudi jsem dvě hodiny se žlutým hadrem v ruce běhala mezi stoly a řešila záhadu, jak velké espresso si zákazníci přejí. Zadarmo. Teda já. Steinery za ten počin obdivuju a tleskám.

st3.jpg

Není pro zkušenou obsluhu nic horšího, než když se po place motají navíc dvě další osoby (Tashi a já) a šmodrchají provoz a hned se cpou za bar. Netuší, kam se uklízejí velké sklenice, kde vzít čistou utěrku a do kterého pytle patří petky. Jsou mimo, když si pán na pětce objedná „čajpur“ a navíc chtějí poslouchat úplně jiný cédéčko, než právě hraje. Uf. Ale „dali“ jsme to!

st5.jpg

Díky Tashimu, který mě do toho navezl. Obíhal stoly se šrajtoflí a kouzlil espressa lunga, což si většina lidí venku na zahrádce přála. Mám o iluzi méně, velký kafe chce téměř KAŽDÝ! Díky Filipovi, který se nenechal vytočit vůbec ničím a ještě nás zahrnoval dobrými nápoji s brčkem. A díky i Romaně Zubalové, která to spolu s dalšími dvěma nadšenci celé vymyslela.

st7.jpg

Proč Steiner pro ulici? Zeptala jsem se organizátorky, která z hloubi sklepa právě nesla panini k rozpečení: „Posílat peníze malým Afričánkům není špatné, ale my jsme chtěli podpořit někoho ze sousedství. Někoho, s kým se nám bude dobře komunikovat. A Steinera jsme poprvé propojili i s gastronomií.“

st1.jpg

Když jsem zaslechla, že vybrané peníze budou věnovány porodnici na Obilním trhu, připadalo mi to zvláštní. Porodnice se přece stěhuje. „Nám to nevadí. Jestli za peníze koupíme deky do postýlek, je jedno kde nakonec budou. Navíc, porodnice se nestěhuje zítra ani příští týden. Nám se líbí, že k nám do kavárny chodí spousta těhotných i maminek, jejichž děti se narodily právě naproti na Obilňáku,“ vysvětlila mi Romana. Oukej, jdu sbírat zase nádobí a na desítce chtějí platit.    st4.jpgCo ještě můžete udělat? Přijďte do Steinera na Gorkého 38 a udělejte tam do neděle nehoráznou útratu. Dýško a peníze z kasičky putují do porodnice.

Můžete přinést vlastnoručně ukuchtěnou dobrotu a věnovat ji do prodeje. Steineři říkají: Kolik toho uvaříte, tolik se toho sežere a kolik se toho sežere, tolik se toho vybere na tu stařičkou a chudou porodnici, na kterou se dívate, když usrkáváte své lahodné Latté Macchiato. Každý den má své gastronomické téma: 5. 10. VEGE, 6. 10. Česnek útočí, 7. 10. NASLADKO, 8. 10. Ich bin štrůdl, 09. 10. Jednou do huby, 10. 10. MASOX, 11. 10. Obložené chlebíčky.

Jestli se vám nechce vařit, přijďte na dobrotu do Steinera. Hned u baru je stůl, kde si můžete sami nabídat. Předpokládá se, že za to pochutnání hodíte peníze do kasičky.

Obsluhovat v kavárně zadarmo už asi nemůžete, dívala jsem se na rozpis u Romany a je ten rozvrh beznadějně plný!

Zbavte se starých krámů z domu a podpořte dobrou věc!
Nechám mluvit Romanu: V sobotu 10. října od 11 hodin bude na ulici i uvnitř Steinera bazárek. Přineste z domu hadříky, co vám rozžírají moli v almaře, sundejte ze stěn obrazy a fotografie, oplačte své oblíbené dózičky, lampičky, knížečky, cédéčka , dévédéčka – prostě všechno jenom ne prošlé prací prášky. Nezapomeňte každou věc ocenit. Čím víc se jich prodá, tím více se narodí na Obilňáku zdravých a krásných dětí. Veteš můžete již nyní zanechávat v Café! 

 Zažijete neopakovatelnou atmosféru! Kromě běžné nabídky se budou nalévat a mixovat speciální drinky, z reproduktorů se bude linout mluvené slovo a všechno bude free a cool. st2.jpgSteiner Café, Gorkého 38, Brno Brnéčko.  

9 komentářů: „Amatérkou u Steinera

  1. krása! jsem emočně pohnut. já, brácha, aji můj synovec jsme se narodili na Obilňáku-chci se jen zeptat, esi tato „miminkovská akce“ funguje pouze tento týden?

  2. Ano, do neděle 11. října. Zajdi tam, stojí to za to a včerejší buchty byly boží. Obzvlášť ta s praženejma oříškama a s takovou čokoládovou majdou, hmmm 🙂

  3. Taky jsem se narodila na Obilňáku a jsem na to fakt hrdá. Tak teď jen sebrat odvahu tam zítra zkusit udat nivový koule. Uf. 🙂 Díky Julie za super nakopávací článek.

  4. Pro Brno mám slabost a tuhle akci přávidím! Jinak jsem vyhlásila výtvarnou soutěž a těš se, co z toho pojde!

  5. neboj Julie, malé-klasicke espresso si objednává čím dál více lidí. i diky tv= osvětě 😀

  6. ..no, označuje se to tak 😀 je1 jsem si to nevymyslela.. rozme1he1 se to pre1vě v tomto roce 2012, a proto jsou tu i takove9 nnivoky jako obrovske1 pe9ra do jednoho ucha ;))-me1š pravdu, je to škoda.. aspoň, že jsou k me1ned na internetu 😀

Napsat komentář