Balkánské kuloáry

05.10.08

Chilli Menu: Nenechte si ujít

Je sranda psát o akci, na které jsem vůbec nebyla.   

Už to tu bylo několikrát, Rachad v Brně – Králově Poli pořádá své kulinářské zážitkové kurzy. Mám štěstí, že strategická pozice mého bydliště mi umožňuje během několik desítek minut vyběhnout na protější královopolský  kopec až k místu činu.

 

Předminulou sobotu se tu narychlo konal kurz venkovního vaření s příznakem drsný Balkán, který jsem ale úplně celý prošvihla. No, zaskočila jsem, proprala kde koho, načichla kouřem a vůní Baltu, dofoukla duši ve svěžím podzimním povětří a získala příjemnou hladinu burčákové divočiny do krve.

V kotli na ohni klokotala chobotnice, sardinky ve vinném listu úžasně voněly a já celou dobu pozorovala zabalené miminko Míšu, který zatím na žádném večírku, který se tu konal, nechyběl. Stejně jako několik lidí, kvůli kterým si ten kopec vyšlápnu i příště. Škoda, že mi Vrchní Bavič zakázal zveřejnit jejich fotky.

 

Temperament zchladíme na sněhu

Celou dobu jsem hustila do Rachada, aby kurzů uspořádal víc a měl jich na Rozinkách a mandlích vypsaných souběžně několik. Jenže vždycky zapomenu na to, že přemlouvám k termínům nevyzpytatelnou osobnost. Vítr, který se nikdy nedá uchopit. No, ale jak to tak na Souku čtu, už se přece jen něco chystá. Prý snad v maďarštině, na sněhu a jen pro silné povahy. Tož přijdu.

 

PS: Díky paní redaktorko z Marianne, že jste ho přemluvila aspoň vy. Já jsem vám říkala, že něco bude!

Komentáře: 8 “Balkánské kuloáry”

 1. Helli

  Na to, že jsi na Balkáně byla-nebyla, jsi akci vystihla fotkami velmi pěkně. Chybí snad jen ten sobotní a nedělní debatní kroužek, který na snímcích naznačuje jedna osamělá dušička + několik rukou a nohou. (-:
  Jo jo, bylo to pěkné a dobré…

 2. ChilliJulie

  No jo, jak říkám, zakázal…

 3. Helli

  Julie: To nevadí, že zakázal, ono je to tak i lepší, řekla bych. Konec konců jde hlavně o zdokumentování toho jídla, ne? Ostatní si uchováme v paměti. ((-:

 4. lia

  Kruciš, to abych se honem zapsala na maďarštinu!

 5. obda

  Skoda, ze akce byla avizaovana ani ne tyden dopredu, zatimco jsem byl na dovolene :( Nu coz, snad to napotreti konecne vyjde …

 6. ChilliJulie

  obda: To je Rachad :) )) Zkuste mu napsat email, nebo se zaregistrovat na http://www.souk.cz, budete mít pozvánku v emailu, které Michal rozesílá. Třeba se potkáme na sněhu :) )

 7. angličtina online zdarma

  Máte krásný desing webu, co je to za template?

 8. ChilliJulie

  Díky! Nějaká obyč, ale upravená grafikem Lukášem, takže originál :)

Co si myslíte vy?

Vždy čerstvé komentáře