Bienále grafického designu v Brně

Jak souvisí grafický design s dobrým jídlem? Skoro nijak, ale mě zajímá obojí…

Letní brněnské Bienále

Japonci jsou draví a progresívní, Slovákům je design fuk a úplně mimo dobu jsou ti grafici, kteří ještě pořád kreslí krucánky a naklíčené fazole. Tohle všechno si můžete ověřit až do 19. října v Moravské galerii. Stojí to za to!

PS: Teď teda honem nevím, jak zase spojit typografii a skleněnou číši z roku 1907… 

Bienále grafického designu

13 komentářů: „Bienále grafického designu v Brně

 1. Jasně, tady jo, zbytek je v Pražákově paláci 😉 proto je taky příspěvěk v rubrice: Nenechte si ujít, nikoli v rubrice Reportáže.
  PS: Nějak mi od vás z počítače od Kolíčka chodí samé nespokojené komentáře (pokaždé pod jiným jménem), nějaký osobní problém? :))

 2. Číše jsou překrásný,sice si grafiku představuji jinak,ale asi tomu nerozumím.A vůbec,každej má svoje představy a názory.Tak ať.Pražákův palác asi navštívím.

 3. Já rozhodně taky. Julka to opět udělala dobře. Jako když mi mladá, hezká slečna ukáže jen kotník a já bych rád viděl víc!!:-))Omlouvám se za svůj koment, netušil jsem že Ema toho tady řeší víc :-)))

 4. A to ja bych i zasla, jen to mam 700km, tak se budu muset spokujit s obrazky na webu. Ale u nas se taky deje 🙂 http://www.kunstmuseum-stuttgart.com/ a je super,ze si v baru koupite sklenicku bublinek a s tou se pak clovek prochazi a nejak je vsemu tomu umeni bliz ;))

 5. No už se těším. Chystám se také opět navštívit jednu nejmenovanou kavárnu a čokoládovnu v Poštovské ulici :-). Pomalu objevuju kouzlo Brna. V květnu jsem tam byla se třídou na výletě. Škoda jen, že jsme odjížděli před muzejní nocí :-(.

 6. Budu teď necelé dva dny v Brně, ale Bienále určitě nestihnu… Škoda 🙁 Na střední jsme to měli vždy „povinně“… tenkrát jsme to brali spíš jako ulejvárnu. A teď, i když už nejsem v oboru, bych zašla „bobrovolně“ a ráda 🙂

 7. Chillijulie: Ne ne :o)) Jen sdílení jednoho počítače více lidmi. Už jsem se proklikala na vitráže-kurzy a o bienále si přečetla poutavé povídání. Vyklízím pole, o lustrování komentářů jsem neměla tušení a tímto se omlouvám i Kolíčkovi :o)

 8. Jak to tak vypadá, Pražákův palác asi bude vhodné nevynechat.. Ale den na všechno by měl stačit, ne?

 9. Všem: Bienále stojí za to pro všechny, které graf. design zajímá. Pro ostatní asi trochu nuda, takže na mé doporučení nedejte a klidně tento článek přeskočte :))

  PS: Výborný nápad, podávat v galerii skleničku sektu! Budu to příště vyžadovat :)))

  Tosku, jeden den je přebohatá časová dotace. Nejvíc zabere listování soutěžními knihami a časopisy, ale stojí to za to a jsou u toho židličky :))

 10. Juliško, díky za výborný typ. Co kdybych tě po výstavě pozvala na nějakou výbornou kávu? Tak dej do placu kavárnu… A prolneme umění s vůní kávového zrna 🙂

Napsat komentář