Brownies vítězí!

22.04.08

Chilli Menu: Recepty nejen na neděli

Blondýnky nebo brunetky? Tento zásadní mužský problém je u nás doma dávno vyřešen, ale občas pro klid duše vědecky experimentujeme. Naposledy minulý pátek.

Dlouhé hodiny se experimentovalo v naší domácí kuchyni, nakonec i v terénních podmínkách ulic Brna a vysedáváním v přilehlých kavárnách. 

Během zkoumání, testování jsme dospěli k jednoznačnému závěru. Minulý pátek to u nás vyhrály tmavovlásky na celé čáře. Byly dvě. Jedna Florentyna a druhá ChilliJulie. 

 

 

Recept na brunetky Brownies

 

 

Našleháme vejce s cukrem. V kastrolku ve vodní lázni rozpustíme kvalitní čokoládu s máslem. V míse opatrně smícháme prosátou mouku se solí, našlehaná vejce s cukrem a rozpuštěnou čokoládu. Nakonec přidáme hrst hrubě nasekaných kešu ořechů. Těsto nalijeme do menší formy a pečeme v troubě asi 25 minut při 180 stupních.

Brownies by měly být na talíři vláčné. Těsto se vám bude během pečení zdát stále trochu nedopečené, ale důvěřujte brunetkám, dodržte dobu pečení a nechte je, holky, trochu po upečení dojít.   

 

 

 Recept na plavovlásky Blondies

Jak vyzrát na blondýnky v životě vám tedy neporadím, v receptu stačí pouze vyměnit hořkou čokoládu za bílou. Výsledek je úplně odlišný! 

 

 Souboj s troubou

V průběhu našeho podrobného bádání jsme s Florentynou probraly kde co a také jsme bojovaly s horkovzdušnou troubou v mé kuchyni.

Ale nenechaly jsme se vyvézt z míry a shodly se, že je sice značky Whirlpool, ale přesto pořád trouba, který skoro nestačil na dvě šťavnaté buchty.

Bistro Florentyna v novém – díky za fotky :)

Komentáře: 14 “Brownies vítězí!”

 1. Kanibal

  Já mám s brownies trošku špatnou zkušenost, jednou jedinkrát jsem si dal kostitchku ke kávě a ten extrémně hutný a sladký kus zlobivé tmavé hmoty mi prostě neseděl. Možná špatný kousek a možná je nemám rád… ale že bych zkusil domácí výrobu… :-O

 2. ChilliJulie

  Kanibale: narazil jste na kostičku ze špatné poloviny plechu, nebo třeba na blondýnu, která neumí upéct brownies ;)

 3. Kanibal

  Julie: ještě dotaz – který z plechů byl lepší… blondie či brownie?

 4. Florentyna

  Kanibale: nejlepší bylo samozřejmě kapučíno v Alfě :-)

 5. ChilliJulie

  Kanibal: Mrkni do nadpisu ;)

 6. Hydraulik

  No to jsou mi propojení Chilli a Flo a brownies.Sakra já mám zase smůlu.Brownies mi nějak nejede nebo nejedou.Ale slibuji že se budu snažit.Zdraví Hy

 7. tessa

  Lambúžo:)taky fandim brunetkám…:)))

 8. DolceVita

  Týmové pečení dopadlo víc než dobře! Určitě nezbyl ani drobek :-) Pokud jde o brunety versus blondýny, tak brunety jsou prý rozhodně lepší kuchařky :-) Zrovna jsem četla na toto téma nedávno článek. V tomto složení to byl talent na druhou ;-)

 9. ChilliJulie

  Hydraulik: Zkus místo brownies tu brunetu :)

  tessa: :)

  DolceVita: Že by se někde dělaly podobné pokusy? A co holky vařily?

 10. DolceVita

  Chilli :-) Nešlo o pokusy, ale statistickou sondu do historie žen, které ovlivnily gastronimický svět zcela zásadně. Tím není řečeno, že plavovlásky vařit neumí (aby nevznikla mýlka). Když udělám malou soukromou sondu do historie gastronomie, tak tam ty blondýnky nenacházím. Bohužel ten článek taky najít nemohu :-)

 11. Florentyna

  Chilli Julli: tak už nejsem brownies, stačila chvilka u kadeřnice a vidím to spíš na… reddies :-)

 12. Kanibal

  No tak jsem to přehlídnul, no… nadpisy jsou pro povrchní čtenáře :-D No tak asi o víkendu jdu na to… v neděli je jedna oslavička narozenin, tak se kráááásně hodí. Ale kdybych měl volit dle svých osobních preferencí, musel bych sáhnout po něčem zrz… přibalíme horké maliny :-P

 13. Tosh

  A vanilkovou zmrzlinu…:)

 14. Zdenda

  Radím místo kešu oříšků do těsta vložit pár malinkých kousků kvalitní bílé „čokolády“ brownies dostanou uplne jiný nádech….já používám nákou bio bílou čokoládu, která aspon není jen jako máslo….

Co si myslíte vy?

Vždy čerstvé komentáře