Brownies vítězí!

Blondýnky nebo brunetky? Tento zásadní mužský problém je u nás doma dávno vyřešen, ale občas pro klid duše vědecky experimentujeme. Naposledy minulý pátek.

Dlouhé hodiny se experimentovalo v naší domácí kuchyni, nakonec i v terénních podmínkách ulic Brna a vysedáváním v přilehlých kavárnách. 

Během zkoumání, testování jsme dospěli k jednoznačnému závěru. Minulý pátek to u nás vyhrály tmavovlásky na celé čáře. Byly dvě. Jedna Florentyna a druhá ChilliJulie. 

 

 

Recept na brunetky Brownies

 • 200 g másla
 • 200 g kvalitní hořké čokolády
 • 3 vajíčka
 • 150 g cukru moučky
 • 110 g hladké mouky
 • 1 špetka soli
 • 1 hrst hrubě posekaných kešu oříšků

 

 

Našleháme vejce s cukrem. V kastrolku ve vodní lázni rozpustíme kvalitní čokoládu s máslem. V míse opatrně smícháme prosátou mouku se solí, našlehaná vejce s cukrem a rozpuštěnou čokoládu. Nakonec přidáme hrst hrubě nasekaných kešu ořechů. Těsto nalijeme do menší formy a pečeme v troubě asi 25 minut při 180 stupních.

Brownies by měly být na talíři vláčné. Těsto se vám bude během pečení zdát stále trochu nedopečené, ale důvěřujte brunetkám, dodržte dobu pečení a nechte je, holky, trochu po upečení dojít.   

 

 

 Recept na plavovlásky Blondies

Jak vyzrát na blondýnky v životě vám tedy neporadím, v receptu stačí pouze vyměnit hořkou čokoládu za bílou. Výsledek je úplně odlišný! 

 

 Souboj s troubou

V průběhu našeho podrobného bádání jsme s Florentynou probraly kde co a také jsme bojovaly s horkovzdušnou troubou v mé kuchyni.

Ale nenechaly jsme se vyvézt z míry a shodly se, že je sice značky Whirlpool, ale přesto pořád trouba, který skoro nestačil na dvě šťavnaté buchty.

Bistro Florentyna v novém – díky za fotky 🙂

14 komentářů: „Brownies vítězí!

 1. Já mám s brownies trošku špatnou zkušenost, jednou jedinkrát jsem si dal kostitchku ke kávě a ten extrémně hutný a sladký kus zlobivé tmavé hmoty mi prostě neseděl. Možná špatný kousek a možná je nemám rád… ale že bych zkusil domácí výrobu… :-O

 2. Kanibale: narazil jste na kostičku ze špatné poloviny plechu, nebo třeba na blondýnu, která neumí upéct brownies 😉

 3. Julie: ještě dotaz – který z plechů byl lepší… blondie či brownie?

 4. No to jsou mi propojení Chilli a Flo a brownies.Sakra já mám zase smůlu.Brownies mi nějak nejede nebo nejedou.Ale slibuji že se budu snažit.Zdraví Hy

 5. Týmové pečení dopadlo víc než dobře! Určitě nezbyl ani drobek 🙂 Pokud jde o brunety versus blondýny, tak brunety jsou prý rozhodně lepší kuchařky 🙂 Zrovna jsem četla na toto téma nedávno článek. V tomto složení to byl talent na druhou 😉

 6. Hydraulik: Zkus místo brownies tu brunetu 🙂

  tessa: 🙂

  DolceVita: Že by se někde dělaly podobné pokusy? A co holky vařily?

 7. Chilli 🙂 Nešlo o pokusy, ale statistickou sondu do historie žen, které ovlivnily gastronimický svět zcela zásadně. Tím není řečeno, že plavovlásky vařit neumí (aby nevznikla mýlka). Když udělám malou soukromou sondu do historie gastronomie, tak tam ty blondýnky nenacházím. Bohužel ten článek taky najít nemohu 🙂

 8. No tak jsem to přehlídnul, no… nadpisy jsou pro povrchní čtenáře 😀 No tak asi o víkendu jdu na to… v neděli je jedna oslavička narozenin, tak se kráááásně hodí. Ale kdybych měl volit dle svých osobních preferencí, musel bych sáhnout po něčem zrz… přibalíme horké maliny 😛

 9. Radím místo kešu oříšků do těsta vložit pár malinkých kousků kvalitní bílé „čokolády“ brownies dostanou uplne jiný nádech….já používám nákou bio bílou čokoládu, která aspon není jen jako máslo….

Napsat komentář