Café Fara

Už téměř deset měsíců balík svých tvůrčích sil posílám seriálu pro brněnskou MF DNES a IDNES.CZ.

fara9.jpg

Drandím jižní Moravou, testuji v kavárnách šlehání mléčné pěny a tloustnu u meníček pochybné kvality. Někdy je výsledek zralý na okamžitý infarkt, často je to nezáživný průměr. O to víc zaujme podnik, který si oprskle válcuje cestu po svém.

fara1.jpg
Minulou sobotu jsem v krátké recenzi poprvé jedné kavárně vysázela z kapsy 90 %. Je to zatím první podnik s tak vysokým hodnocením, a prostě se musím podělit i tady.

fara5.jpg
Snad mi to Klentničtí prominou. Klentnice u Mikulova je nádherná dědina, ale pořád je to prdel světa. Na to, aby si někdo v tak úžasné řiti otevřel kafírnu, musel mít hodně velké sebevědomí. Turistům se tady líbí na jaře, v létě a za burčáku, ale v zimě je tu teskno jako při čtení Skácelova verše.

fara2.jpg
Vedle kostela je stará fara a v ní je nově otevřeno Café Fara. Lokalita zcela bokem a podmanivá atmosféra cvrnkly do nosu hned jak jsem zaparkovala. Přepadla mě obvyklá pochybovací nálada.

fara7.jpg

Jasně, to si někdo zase splnil sen a otevřel si „kavárnu snů“, na kafe už síly nezbudou. No jo, jenže při cestě na záchod (žeru to splachovátko s porcelánovou rukojetí a proutěnej koš na použité ručníky) jsem si všimla butel s kávou. „Jo, ty se u nás dají koupit.“ Jo aha, necháváte si svoje kafe pražit. A potom už sázeli na stůl espresso v dobré kvalitě, cappuccino s jablkem, přidali precizní servis a ochotu početného personálu.

fara8.jpg

fara6.jpg
Z toho místa, sevřeného mezi Děvičkami a Sirotčím hrádkem na Pálavě jsem si dosedla na zadek. Do pidi detailu doladěné služby a vlastní směs kávy. Jsem zvědavá, co na to řeknete vy.

Mapa je tady.

A ještě devadesátková recenze

37 komentářů: „Café Fara

 1. To je krásná kavárnička, takovou bych chtěla mít ve svém okolí. Atmosféra jako doma, k tomu dobrá káva a dortík, chci tam 😉

 2. Podaril se ti objev roku Julie! 🙂 Minuly tyden jsme to proverili a musim rict, ze v realiich milulovska je to opravdovy zazrak!! Doporucuji k navsteve a vsemozne podpore:)

 3. Při toulání po Jižní Moravě není kafíren nikdy dost. Nedá se furt chlastat víno, je třeba zajít na snídani, po obědě na něco sladkýho, že jo. Ale kafe stálo zatím všude za vyližprdel (a i tak chutnalo). A přitom třeba v Hustopečích je cukrárna Romance, kde dělaj vlastní dorty a šátečky a zmrzku, ale kafe je prostě hrozný. Takže prostě díky moc za tip, protože tady budu aspoň třikrát ročně 🙂

 4. Bali: hezkých kaváren je tady v okolí plno, ale tahle to prostě našlápla hned na začátku v obdivuhodně vysokých otáčkách…

  Ondřej: a jak se ti líbilo v Café Petit v Mikulově?

 5. Cafe Petit v Mikulově 🙂 Navrch huj, uvnitř fuj. Jenže je neživí místní, ale turisté, takže si dál v klidu prosperují. Všude je to o lidech a v Mikulově to platí tuplovaně. Z pohledu turisty docela fajn město, ale stačí pobýt pár měsíců a člověk před těmi lidmi prchá co mu nohy stačí…třeba i do té Klentnice na Faru, která je mimochodem velice slušná.

 6. Rada bych vam dala tip na kavarnu-coffee club v medlankach. Jinak jsem tady u vas poprve,jsem nadsena a tipu,recenzi I komentaru, hlavne diskuse o detech a psech v kavarne me zaujala a take kavarna fara – pridavam se ke skvelemu hodnoceni,byla jsem tam hned tyden po otevreni

 7. Ajajaj..chytam se za hlavu. Pred mesicem a kus jsme tudy s prateli kraceli, vyhladoveli a vyprahli, pan nas lakal a my jsme ho odmitli a sli jist do toho hotelu, o kus dal. Aspon cestou zpatky jsme tam mohli skocit. No tak snad jindy.

 8. Byli jsme tam – a odešli po třech hodinách… Lebedili jsme si na kanapíčku a vůbec se nám nechtělo pryč 🙂 Jako pozornost podniku jsme dostali misečku čerstvých malin! Myslím že naše další výlety na Pálavu se změní v úprk do Klentnice…

 9. My bydlíme v Klentnici a Cafe Faru doporučujeme. Je opravdu krásná, stylová, v nádherném místě a dobrá obsluha.
  Konečně je zde něco, co tu chybělo a není nic podobného ani v Mikulově.
  Přijeďte se sem podívat a dáte mi zapravdu.

 10. Dnes jsme přecházeli Pálavou a díky Julce a její recenzi jsme hledali v Klentnici Cafe Faru. Našli a potvrzuji, že má pravdu. Krásné prostředí, příjemná obsluha, dobrá káva. Dělala jsem si chutě na dortík, ale ty nejlepší už byly asi snězené. Přeji rodině Džiubanové hodně spokojených hostů a neutuchající nadšení při provozování této kouzelné (nejen) kavárničky.

 11. Už delší dobu něco takového v Klentnici chybělo.Proto jsem ráda že se naskytla tato možnost a myslím že se celkem ujala.Krásné prostředí milá obsluha a výborné zákusky s ještě lepší kávou.Neváhejte a zastavte se po tak vyčerpávajících túrách v tak krásné kavárně jakou je právě CAFÉ FARA..

 12. Tak najít něco takového během výletu je naprostý bonus. Na jižní Moravě jsem byla jen ve Znojmě, a tam narazila na „Na věčnosti“ – mohu doporučit. Mají tam dřevěnou vitrínu s deskovými hrami k zapůjčení a smaltovanými šperky ke koupi 🙂

 13. V sobotu jsem se svými přáteli navštívila Cafe Fara v Klentnici.I když bydlím nedaleko, musím říct, že něco takového jsem opravdu nečekala. Jedním slovem – nádhera, úžasné, připadala jsem si jako na dovolené. Naprosto úžasná atmosféra je umocněna prostředím, milou obsluhou a výtečnou kávou. Přeji mnoho úspěchů!!!

 14. Na „faru“ jsme při pěší túře narazili náhodou. A tolik se nám nechtělo jít dál… takovou pohodu vám hned tak někde nenaservírujou… Bohužel ji máme 250 km od domova…

 15. Letošní dovolená v Klentnici byla úžasná a nemalou zásluhu na tom má Café Fara. Každý den jsme zašli na snové kafíčko s úžasnou obsluhou, majiteli, kteří mají srdce na dlani. Asi je těžké něco takového popsat, ale fakt úžasný…. ještě jednou díky.

 16. Před týdnem jsem také navštívil Café Fara v Klentnici.
  Prostředí – hezké včetně vybavení, doplňků a to probíhají venkovní stavební úpravy, které ještě vše vylepší.
  Obsluha – příjemná a ochotná.
  Káva, dort, řecký jogurt s medem a ořechy,vinný střik,
  vše výborné.
  Oproti Mikulovu „Restaurace pod radnicí“,kde jsme měli z obsluhy ty nejhorší zářitky to funguje jako balsám.

 17. Pod vlivem Juliiny recenze jsme si v rámci nedělního výletu na Pálavu vyčlenili chvíli na „otestování“ Café Fara. Fakt kouzelná kavárna: milá obsluha, výborná káva, zapečená bageta, řez s lesním ovocem, skvělý mošt, …, prostředí a zařízení nemá chybu (móóóc příjemná zahrádka). Velké díky Julii za tip a provozovatelům Fary za zážitek!

 18. „Naši kavárničku“ navštěvujeme pravidelně, pochutnáváme si na kafíčku a čajíčku a už jsme tak smlsaní, že nám nikde jinde kafe nechutná. Každá návštěva je pro nás moc příjemná, děkujeme všem Džubianům za pěkné zážitky.

 19. Po roce jsme navštívili naši milou rodinu v Klentnici a v rámci velmi příjemné neděle jsme si otestovali Café Fara.Je to naprostá bomba.Cokoliv si tady dopřejete je prostě MŇAMKA veliká.A ta obsluha jedna báseŇ.Máme další důvod proč milovat KLENTNICI.

 20. Jezdíme s přáteli v létě po Jižní Moravě na kolách a čistě náhodou sme se stavili v Café Fara Klentnici.Něco tak užasného v srdci Pálavy sem neviděl milá obsluha vinikající káva oáza klidu.Vřele doporučuji

 21. Je to hrozně dobrá kavárna ! Hrozně ráda do ní chodím je tam dobré kafíčko,dortíky ! Je tam hrozně příjemná atmosféra ! Jsem hrozně ráda že bydlím v Klentnici!!!

 22. Ahoj Karoli :)Nejlepší kavárna v které jsem kdy byla.Chodíme tam skoro každý víkend a je to tam úžasné.
  Vřele ji všem doporučuji!!!♥♥♥

 23. Byli jsme v Cafe Fara při projížďce na kolech loni koncem srpna, kavárna už fungovala a okolo dodělávali dvůr a dolní zahradu.Kavárna na mě už tehdy udělala skvělý dojem, pečlivá obsluha ,výborná káva a dobré zákusky i víno. Interiér naprosto kouzelný. Nechtělo se nám vůbec se zvedat.Letos plánujeme opět výlet na jižní Moravu a kavárna v Klentnici je už teď jedním z hlavních bodů programu – věřte, že vyšlápnutí kopce od Mikulova to skutečně stojí.

 24. Během dnešního putování Pavlovskými vrchy jsme se zastavili v Cafe Fara – opravdu nádherné místo slibující příjemné posezení s přáteli. Bohužel nemohu sdílet pozitivní recenze viz výše. Obsluha byla mizerná-zřejmě brigádnice- po předložení 1 ks lístku pro 5 osob jsme byli vyzváni k objednávce slovy – ale rychle -zákusky žádné,espreso průměrné, 1 zmrzlinový pohár s ovocem a vrcholem byla možnost objednávky zmrzliny v počtu 1 nebo 3 kopečků( nikoliv 2 ) a když tří, tak nikoliv podle chuti, ale jednotně 1 čok.,1 vanil. a 1 jahod. Neuvěřitelné, jako před 20 lety. Chci věřit tomu, že jsme jen neměli štěstí na správnou dobu a dám tomuto podniku ještě šanci při další návštěvě.

 25. My máme ze 14.srpna nádherný zážitek nejen z Pálavy ale i z objevení této kavárny. Nevím, jestli jsme měli štěstí ale zákusků v chladničce bylo na výběr opravdu velké množství, holčiny-servírky se snažily stíhat, zahrádka byla téměř plná, přijemné prostředí a oceňujeme i to, že majitelé neusli na vavřínech a snaží se dobudovat v přilehlém sklepení vinotéku. Ten kopec od Věstonic vlastně byla téměř rovina.

 26. Kavárnu jsem navštívil s drahou polovičkou na zákaldě článku který jsem našel v Pražském Metru. Musím říct, že jsem nevěřil vlastním očím. Káva dokonalá, obsluha dokonalá. A to prostředí, úžasné.
  Co dodat, víc takových podniků.

 27. Café Fara zůstane pro mě a mého přítele nezapomenutelným překvapením, které jsme zažili při přechodu Pálavou 27. srpna 2010. Krásné prostředí, výborná káva, chutné zákusky a laskavý přístup baristy, obsluhujícího personálu, to vše v nás zanechalo krásné vzpomínky… Budeme se rádi vracet do Klentnice na báječnou kávu, přejeme hodně a hodně štěstí. Anička, Pavel

 28. O této kavárně jsem se dočetla v recenzi na idnes a protože máme Pálavu s přítelem rádi, vydali jsme se hned ten nejbližší víkend na výlet a na kafe. Z kavárny jsme byli opravdu nadšení, obsluha milá, nabídka výborná, hlavně zákusky:-) Už jsme tam byli mockrát a vřele doporučujeme, vždy se rádi vracíme :-)Pokud bude tento víkend sluníčko, jsme tam zase na podzimní procházce

 29. Byli jsme s manželem na dovolené v Klentnici a do Café Fara jsme chodili téměř každý den. Jak je tam báječně už popsali mnozí přede mnou, ale všimli jste si tam té malé poličky s knížkami? To je výběr! Čapkův Zahradníkův rok, rádce pro hospodyňky z 19.století, knížky o víně, najdete i duchovní četbu a encyklopedii automobilů. Prostě pro každého něco. A noviny zasazené v rámečku a pověšené na kličce okna. Manžel klábosil s paní Džiubanovou a já si četla… Prostě pohoda.

 30. Byla jsem zde pouze jednou a stačilo. Pomalá obsluha, vysoké ceny, bio-šťáva opravdu není bio, atd. Kolem běhají potkani, protože vypouštějí odpad na ulici a děti si hned vedle hrají na hřišti mezi nima! Velice znechucující. Vřele nedoporučuji.

 31. Cafe Fara jsme navštívili s manželkou a vše bylo perfektní, do prostředí se prostě zamilujete na první pohled. A nesmysly o vysokých cenách, potkanech a mezi nimi si hrajícími dětmi, je mizerný pokus, dle mého názoru krachující konkurence v širokém okolí….

 32. cafe Fara – krásná jednoduchá elegantní útulná nevšední moderní architektura exteriéru i interiéru, pochvala autorovi architektovi a osvíceným investorům, těším, se, že si brzy vyberu pokojíček, navštívím Klentnici a budu moci chválit i kuchyni a obsluhu.
  Ale………….!! zpracování informačních letáků o akcích, speciálních menu,nápojového lístku, dárkového poukazu ……..??? naprosto neodpovídá eleganci a jednoduchosti místa. Přeplácané množstvím druhů a barevností písem, tvarů, deformovaných fotografií. Letáky ypadají velmi lacině, zcela se vymykají všemu ostatnímu. I tady je předností jednoduchost a sladění s charakterem celé stavby a jejího interiéru. Kdych viděla jen letáky, asi bych nikdy nepřijela. Udržte si i tady vysoký standart, který nastavil autor rekonstrukce a dostavby. Držím palce.

 33. Projížděli jsme Klentnicí a chtěli někam na oběd, místní dporučili Faru.Naštvalo mě už to, ž jsme museli čekat za provazem až nás pustí na zahrádku, chtěla jsem pryč – manžel že ne, že počkáme.Hm, dočkali jsme se. Na jídelním lístku všeho všudy 5 jídel – králík, losos, mrňavé kuřátko, studená obložená klobása a krkovička prý celou noc pečená na „vápně“. Nejím králíky ani lososa, ostatní se mi také nelíbilo. Manžel nakonec aby si něco vůbec objednal, zvolil krkovičku. Při donešení jsem se neudržela a vyprskla. Obrovský talíř, v něm nějaká podivná hnědá louže (mělo to být houbové, ale houby to nevidělo ani z rychlíku, v tom naházené brčálově zelené noky (noky obalené v mixovaném špenátu) a uprostřed trůnil ten zázrak pečený na vápně. Na tom 3 listy utržené z řeřichy a topily se tam 3 nějaké kytky, které jsem původně myslela, že spadly ze stromu do talíře. Vše bez chuti, maso tvrdé a suché a ani omylem to nebyla krkovička. Typla jsem na suchou kýtu. Manžel gurmán se šklebil a při placení se schválně ptal servírky, jestli maso byla opravdu krkovička, samozřejmě, že prý byla. Vedle u stolu se veselilo 6 kluků a holek, při objednávce říkali, že nic jiného než ta krkovička se nedá tak ji objednali také. Pak mě hodně pobavili, když jim jejich volbu donesli, všem ztuhl úsměv, nastalo hrobové ticho, jen zírali. Po ochutnání vypadali ještě hůř. Ta zoufalost stála 190Kč. Kdyby to opravdu byla voňavá lahůdka, i daleko vyšší cena by nevadila. Jo a nějaký farní bio nápoj – znamená karafa vody z kohoutku a v tom plave kus cukety, okurky a list máty – 80Kč. Kávu a dortíčky jsem už nechtěla ani vidět, musela jsem se jít najíst jinam. Tam jsme si teprve pochutnali na dobrém voňavém masíčku na grilu. Prostředí Fary je opravdu hezké, ale lidé se sem nechodí koukat, ale něco si dát. Čekala jsem něco extra, no bylo to tak, ale v opačném významu, velké zklamání, nikdy více.

 34. Dnes poté, co jsme přešli téměř celou Pálavu pouze se zásobami vody, jsme velice přivítali v Klentnici směrovku s označením Cafe Fara. Řekli jsme si, že to je to pravé, co nás mohlo potkat a nemá cenu protahovat čas na jídlo.
  Před provazem s neobvyklou informací „Vyčkejte příchodu personálu“ jsme vyhodnotili, že rádi počkáme – prostředí se nám moc líbilo a řekli jsme si, že rychleji u jiného jídla stejně nebudeme. U nádherných hortenzií jsme čekali cca 10 minut, než se uvolnil stůl – super – netrvalo to tak dlouho. Při příchodu na zahrádku nás překvapila trošku nevábná vůně spálených kostí, přesto jsme se posadili a objednali pití. Z 5 jídel / z toho 1 studený klobásek / jsme si neměli téměř co vybrat – vyhrála to krkovička. Moc se nedalo poznat, zda je to opravdu vepřová krkovička a rozhodně jsme už jedli lepší. Domácí chléb byl ale pochoutka – za 190,- Kč. Po tomto rozčarování na kávu už bohužel nedošlo. Po cestě domů jsme se stavili na hrázi v restauraci u Mušovských jezer a výborně se „dojedli“ v příjemném prostředí s milou obsluhou a výhledem na Pálavu. Ale i přesto přeji Cafe Fara hodně štěstí v podnikání! Ještě mi manžel připomíná abych se zmínila o nevábné vůni živočišného původu z popelnic u zahrádky – mezi muzeem a parkovištěm. Jana

 35. Navštívili jsme Vaši kavárničku, když jsme byli na dovolené na Pálavě a byli jsme tak nadšeni, že jsme ještě než jsme jeli domů vzali kola a jeli jsme opět na výborné dortíky a kávičku.Prostředí je nádherné- prostě super kavárna. Též jsme navštívili muzeum kávovarů a opět nádhera. Obsluha perfektní.Ještě se určitě vrátíme.Přejeme hodně štěstí.

Napsat komentář