Coffee right v Sunakashi

Coffee mejdan – explozívní téma, které na schůzkách u dobré kávy v průběhu téměř celého minulého roku probírali a plánovali David Židlický, Leon Klestil a ChilliJulie spolu s hrstkou dalších přátel. A první únorové úterý to konečně bouchlo. Coffee Right number one v City baru Sunakashi.

coffeeright_015.jpg

V pět hodin jsem seděla v blízkém baru a celkem dobře se bavila. Jen mlhavě jsem tušila, že právě v tu chvíli se k Brnu blíží v autě kamery, foťáky, ozvučení, přístroje, kabely a všechny další propriety. Jsou nutné k tomu, abychom se vzájemně slyšeli a na plátně viděli, co všechno se za barem bude dít. O tohle všechno se celý večer skvěle postarají Marek, Daniela a lidé z Informacezbrna.cz. Malý Mikuláš si zaslouží metál.

coffeeright_014.jpg

coffeeright_009.jpg

coffeeright_005.jpg

V sedm hodin se vláčně trousí první hosté. Vůbec netušíme, kolik lidí nakonec přijde. Coffee Right zatím nikomu nic moc neříká a bar Sunakashi hledají doma na mapě. O pár hodin později se to změní. V noci mi budou na mobilu, facebooku i v mailu pípat další a další pozdravy a vzrušené vzkazy. Okouzlující večer, nádhera, díky! Příště! Určitě!

coffeeright_018.jpg

coffeeright_017.jpg

Přicházejí tři chlapi s nástroji v obalech. Znám je jen z mailu, ale jsou tady. Prostě slíbili a přišli. Pánové od jazzu. Tomáš Skalský na kytaru, Antonín Julina taktéž a na soprán sax Radim Hanousek. Toho znám, svět je malej. Chlapi zahráli pár válů a nám už doklaplo, že máme pro příště další lidi do týmu. Jsou výteční.

coffeeright_012.jpg

A už je po sedmé, rychle začínáme, doladíme poslední. Dvě auta jsou ještě na dálnici: „Jardo, zaboč na centrum a ptej se na Janáčkovo divadlo, to už budeš blízko!“ Jsme komplet.

coffeeright_016.jpg

coffeeright_022.jpg

V porotě tři moudré hlavy: Capo di tutti cappuccini Leon Klestil z Coffeespecialist, Standa Zukal z Makra a Jarda Hrstka z La Bohéme Café. Sedí u stolku s papírem, na kterém bude za tři hodiny razantně podtrženo jedno jméno.

coffeeright_007.jpg

A teď už jedeme. Hudba, nažhavená legenda Faema E61 a zvuk mlýnku. Hod korunou, kdo jde za bar první. Všichni musí připravit tři nejlepší cappuccina, ruce se třesou, posuzuje porota. Do papírů nevidíme, ale u vyhodnocení vypadají fakt vážně. Buclaté hrníčky s rozetami, srdíčky, zajícem i medvědem jsou nakonec předhozeny davu. Kde se dá dnes večer pít takhle skvělá káva? Právě tady. Baristé přijeli do Brna z celé republiky. Cestu pro příště už znáte, že?

coffeeright_008.jpg

Dnes s latiérou v ruce:

Petra Veselá, Mistr kávy, nádherná žena a majitelka Zlatého korálku a První dáma zábaří. Mám tisíc dalších superlativů, ale nechci vypadat divně.

Aleš Richter – není profi barista, ale rozhodně se toho nebál. Za kávu Covim a Školu baristy.

Michal Křižka z Cafeart.cz, ten vás odnaučí říkat „pressíčko“.

Boldryk – přišel a vystřihl skromně tři skvělá cappuccina

Dr. CoffeeHouse alias Jarda Petrouš, šouman a krásnej chlap, kterýho najdete v Coffee Rioba

Filip Pšeja – nejkrásnější knírek v Brně, k vidění v několika kavárnách

Kája Nesl – barista přímo od kotle, z pražírny La Bohéme Café

Elegantní Kamil z kavárny Spolek, který se nakonec nechal přemluvit.

coffeeright_001.jpg

A komu to šlehalo nejlíp? Zdeňku Smrčkovi!!! Aby ne, také už několik cen v latte artu vyhrál a po čertech dobře to umí. To je on…

coffeeright_002.jpg

Kdo neulovil fotku Petry jak se tulí k Faemě, má co dohánět. Třeba příště. V Sunakashi. Coffee Right – když chcete mít patent na nejlepší kávu. Můj foťák zůstal stranou. Tuhle fotozáplavu poslal exkluzívně Jari Flori/Informacezbrna.cz. Díky!

coffeeright_003.jpg

coffeeright_023.jpg

PS: A takhle píše pán domu… 

15 komentářů: „Coffee right v Sunakashi

 1. Teda, to už není chilli Julie, ale Coffee Julie 🙂
  mimochodem – zcela odvisle od tématu – v Respektu vyšel zajímavý článek o chilli 🙂

 2. Nesmutni, ted přijde na řadu recept. A nebude v něm ani zrnko kafe, jen čoklidka, jo? Mám nafoceno ;))

 3. jj, díky za vydařenou akci. akorát to usínání po třech soutěžních šálcích, to bylo něco 🙂

 4. pěkné. fotky dodám, jak budu mít sílu je přebrat a nahrát na net. 🙂

 5. Tak to mě mrzí, že jsem o to přišel, vypadá to na možný počin tohoto roku. Ještě si to s chřipajznou vyřídím – a snad tedy příště…

 6. Julčo bylo to super a díky za morální podporu řeknu Ti že postavit se za bar když ti všichni koukají pod ruce a ještě to bere kamera je jiné než dělat holkám ráno cappuccino s obrázkama 🙂

 7. Ahoj vsichni, to jsem zase neco prosvihl, ale mel jsem kvalitni zastoupeni:) Julie, jsem v karavanu v Italii pod Monte Rosou a nefunguje tady email .. muzu pouzit jednu tvoji fotku do Beverage and Gastro? Diky moc!

 8. Bylo to víc než krásný 🙂 Julčo a Lio, jste skvělí :-)Kdyby takovýhle cappuccinka umělo víc lidí, co…

 9. Šupa akce, řekl bych že pozoruju nový trend – po vydařeném jamu v Globe stejně úžasná akce v Sunakashi. Tak snad si jen přát aby tythle akcičky probíhaly častěji. Díky všem, kdo si dali tu práci to zorganizovat! …Michal

 10. Lidi zlatí, díky ještě jednou!
  Jardo, jakou fotku? Z těchto? Mám jich víc, dáme si vědět, hm? Kruci, a už se vrať, vaříme tady kafe, víš?

 11. Julco s navratem to tak zhave nebude:) Napadl dalsi metr a silnice jsou zavreny … asi to tu tady na par mesicu zapichnu, je to tady jak v raji:) mej se!

 12. Tak mě k ránu napadá… chilliespresso? V jednom autogrillu jsem si dal latte nevímco… chybělo mi zoufale chilli!!! Že by chilliabsťák?

Napsat komentář