Hansen: Drobenka vítězí nad krabem

19.05.10

Chilli Menu: Restaurace

Bože, já jsem zapomněla objednat stůl! Hysterčila jsem v sobotu před muzejní nocí a překotně telefonovala do nově otevřené restaurace Hansen v Besedním domě.

hansen1.jpg

Když jsem tady ve všední den obědvala, bylo totiž plno. A sehnat v ledové chladném večeru, kdy v ulicích halasí tisíce lidí, volný stůl? To se mi vysmějou, říkala jsem si. Za tři hodiny jsme seděli pod rozsvícenými lustry v Hansenu úplně sami. Tak jsme vyjedli všechny (všechny dvě, víc jich nebylo) porce šulánků s makem a ovocným žahourem. Nášup si u vrchního vyžádala moje dcera mezi vymalováváním kouzelníka a princezny.

kveten-114-1.JPG
Hansen vznikl po rekonstrukci původního podniku v Besedním domě, kde mávával taktovkou šéfdirigent Filharmonie Brno Petr Altrichter, do kterýho jsem pořád zamilovaná.  V té původní restauraci jsem nikdy nebyla. Odrazovaly mě zažloutlé záclony, kterými nebylo vidět co se děje uvnitř.

kveten-117-1.jpg

Hansen je na světě asi měsíc. Zaměřili se na jídla rakousko-uherské kuchyně a fotky jídel už nadšeně kolují po facebooku. Jídelníček je promyšlený a nekomplikovaně jednoduchý. Stačí odfouknout prach ze Sandtnerky na polici nebo zajet do Vídně. Myslím, že Hansen dává pořádně na prdel všem předraženým podnikům v okolí centra. Místo krabů a francouzských vín teď bude frčet šnycl a máslová drobenka.

kveten-120-1.JPG

Už jsem se rozplývala v novinách a moje sobotní večeře visí i na internetu, devadesát procent v recenzi jsem nevytáhla hodně dlouho.

Recenze restaurace Hansen

PS: Mám vzkaz pro ty dvě hezky oblečené důchodkyně, které v sobotu do Besedňáku naučeně přišly čůrat. Milé ženy. Od těch záchodků je k pošírované hrušce ve víně s domácí zmrzlinou za šedesát kaček fakt jen kousek.

hansen2.jpg

Ceny a ochutnávka jídelního lístku. Je zřejmě sezonní a předpokládám, že se bude měnit:
Předkrmová porce pstruha v rosolu s pažitkovou omáčkou 90 Kč (to jsem viděla, je to krásnej rybí kousek se smetanovou majdičkou)
Gratinovaný kozí sýr s karamelizovanými kaštany 120 Kč (to si objednával skoro každej)

Jarní kuřátko, špenátový svítek 210 Kč
Hovězí svíčová na smetaně, karlovarský knedlík 290 Kč
Tvarohový koláč s drobenkou 60 Kč

Restauarce Hansen
Besední dům
Komenského nám. 8
www.hansen-restaurant.cz

Už jste v Hansenu obědvali? Co říkáte na jejich polední nabídku? Myslíte si, že udrží ceny za nadstandardní servis takhle příjemně nízko? Můj tip: zkuste sem jít i s (hodnými!) dětmi…

Komentáře: 11 “Hansen: Drobenka vítězí nad krabem”

 1. Bali

  Hovězí svíčová na smetaně, karlovarský knedlík 290 Kč
  Toje asi překlep, ne?
  Jinak to vypadá docela zajímavě ;-)

 2. jiturka

  hurá nový článek od chillijulčí! teď z toho mám hlad…

 3. DolceVita

  Pěkně poskládané menu ze samých tradičních chutí. První foto z interiéru restaurace na mě působí malinko sterilně, ale na talíři to vypadá velmi harmonicky. Šéfdirigent filharmonie by byl spokojen s takovým koncertem :-)

  P.S.
  Kombinace borůvek a maku je fantastická!

 4. davhab

  2bali: 1. varianta je za 290,- >>> prava svickova. 2. varianta je za 160,- >>> hovezi zadni ;-)

 5. Bali

  davhab: děkuji za vysvětlení ;-)

 6. marqeta

  Byli jsme tam v sobotu, jídlo bylo výborné. ALE – v restauraci neexistuej nápojový lístek (na rozdíl od věšáku který je schovaný ve skříni hned za vchodovými dveřmi :) ), což mi vadí z principu – jak mi můžou prodávat něco o čem dopředu nevím cenu? Takže to dopadne tak, že buď jsem celou dobu nervózní, kolik vlastně budu za tu vodu/kafe/… platit nebo se ptám kolik stojí každá položka a je to trapné.
  V sobotu jsem se rozhodla pro variantu a, a při zúčtování mě překvapilo, že 0,7 l vody stojí 69 kč!!!! To mi příjde nechutně moc… A vůbec, co to je za zvyk, nemít nápojový lístek?

 7. burmajones

  tý jo voda za 69? pohoha je to sice hezká, ale cena celkem trapná

 8. KatyX

  V Hansenu jsme byli s manželem na obědě minulou neděli. Vývar silný a chutný, řízek se salátem famózní, vepřová panenka s cibulovou kaší (jak jen ji dělají, to bych taky chtěla umět), mmmm, jedna báseň. A nakonec jsem se nechala přesvědčit i na dezert – bělanku, nabízet jídlo teda vážně umí, nepodařilo se mi odolat. Byli jsme i snad víc než spokojení, vážně naprosto skvělá jídlo i obsluha a rozhodně se jim nedá upřít styl. Cena za jídlo nám přišla adekvátní, pravda, voda by mohla být levnější. No ale na druhou stranu už jsem v Brně dostala i třetinku vody (Bonaqua,Aquila apod.) za 45,- … a to ne jen jednou (připadá mi,že je to hlavně zvyk kaváren předražovat vodu). Nápojový lístek jsme v Hansenu nedostali, neptali jsme se po něm. Ale u vedlejšího stolu ho dostali, myslím, vložený do jídelního lístku. Na sto procent ho už ale mají vystavený na webu.

 9. Max

  Jediné co je na Hansenu dobré, je kuchař. To, co pouští z kuchyně hostům na talířích, je prostě famozní!! Ale zbytek restaurace se mi snad zdál. Do restaurace jsme dorazili ne úplně vyfintění, z nedělní procházky, v dobré náladě a to co se dělo, mi vyrazilo dech. Absolutní ignorace personálu, obsluhování jiných hostů před námi a ty obličeje si taky mohli odpustit. Jediný důvod zůstat pro nás byl pan kuchař, o kterém už jsme dlouho slyšeli a kterému děkujeme za opravdu dokonalý zážitek z jídla. Bohužel pro Hansen už tam nezavítám, aby mě obsluha ztrapňovala před celou restaurací. Snad nic nesnáším víc, než tohle (navíc neoprávněné) kastování, nebyli jsme špinaví, měli jsme peníze, chovali jsme se slušně, narozdíl od číšníků s nosánkem nahoru.

 10. samanta

  Nádherně naservírované jídlo :)

 11. Ivana

  Hansen jiz dnes neni to co byl. Ma udajne noveho majitele a najednou se neco stalo. 1.navsteva asi pred mesicem prinesla tvrde knedlicky v hovezi polevce a vypraskany vidensky rizek za ktery by se i restaurace 3.cenove skupiny stydela. 2.navsteva probehla pred 5 dny kdy jsme privedli nadsene pratele ze zahranici, ale zklamani bylo jeste vetsi nez poprve. 6 rozdilnych jidel a 6 tragedii na talirich.
  Tvrde maso, oschle knedliky, neprofesionalni prezentace. Citili jsme se pred nasimi hosty ponekud hloupe. Je to konec restaurace Hansen? Zatim to vypada, ze ano.Skoda. Chodili jsme tam radi a casto.

Co si myslíte vy?

Vždy čerstvé komentáře