Jedovnice: Jak se jí a pije na Barachově

14.06.08

Chilli Menu: Restaurace

Při promazávání fotek z archivu jsem objevila sérii ne zcela podařených fotek z rodinného výletu. Ty snímky ale jedno velké plus mají. Na několika záběrech je zachycena restaurace, která se svým majitelům prostě POVEDLA.

Výletní město Jedovnice asi 20 km od Brna. Sem se dá dojet na kole, autem za pár minut nebo příměstskou dopravou za necelou hodinu. Rybník Olšovec, který rozhodně nemůžete při průjezdu minout, u něj parkoviště a vedle něj TO JE. Restaurace Na Barachově.

Býval to malý kiosek a během těch let co funguje jej majitel postupně vylepšoval a vychytával mouchy. Jak se to tak přihodí, že zrovna tomuhle podniku se podaří dlouhodobě válcovat konkurenci? V zahrádce o 200 metrů vedle upíjí pivo jen několik pivařů. A tady je úplně narváno. 


Magická křižovatka

Ať jedete z kteréhokoli konce rybníka, na Barachově všechny cesty končí. Nebo začínají? Schváceni nachozenými kilometry, dáte si to pivko právě zde. Jsou místa, která lidi přitahují jako vosy na bonbón. 

Blízké parkoviště

Kde si dá sraz parta motorkářů? U benzinky nebo na místě, kde se dá dobře zaparkovat a na svého naleštěného miláčka s Kofčou v ruce dobře vidíte. Kde se poskládá dohromady roztrhaný peloton cyklistů? Tam kde mají stojany na kola a pivo si přinesete z okénka kamkoli na trávu. Kde se zdrží a utrácí rodina s neposednými dětmi? Tam kde vypustíte zvěř na průlezky a odměníte je „hranolkama s kepučem“. Pejskaři, zamilované dvojičky i ti co něco řeší. Tady se zastaví KAŽDÝ.


Oni to umí

Spousta stolů s lavicemi. Když se nevejdete, kecnete si pohodlně do trávy. A koukáte na rybník. Ten výhled je kouzelný a neomrzí ani v zimě. Na Olšovci se bruslí i běžkuje a v téhle hospodě se ví, co vymrzlý rekreační sportovec potřebuje. Uvnitř je kolosální otevřené ohniště s praskajícími poleny a litry svařáku. Takže běžky do auta a honem do tepla. Je to 20 metrů.

Není to hospoda snů. Sem nepůjdete na romantickou večeři. Je to místo, které rychle a s přehledem dokáže ukojit aktuální potřebu zákazníků. A dostanete přesně to, co očekáváte. Jak to dělají? Jedno okénko ven: hranolky, párky v rohlíku, pivo, Kofola. Uvnitř běžná gulášovo-polévková nabídka. Gril a udírna venku: Klobásek mají dva druhy. A hlavně: ODSEJPÁ TO. Za několik málo minut sedíte u stolu a chladíte své sportem rozehřáté buňky.

Výlet do Jedásek si nenecháme ujít nikdy. Minule se nám v okolních lesích ztratil náš tehdy pětiletý syn. Jel na kole napřed a už se nevrátil. Kde myslíte, že jsme ho po pěti nervy drásajících kilometrech našli? Přesně tak, právě zde.

A kam chodí na pivo ostatní? Renata do Kiosku u Tangáče a pan Cuketka se kochá a cpe buřtama ve Vizerce v lesostepi.  A kam jezdíte vy? Nejezdíte do Nedvědice?

 

Komentáře: 8 “Jedovnice: Jak se jí a pije na Barachově”

 1. takova

  Barachov byvala naše zamilovaná hospůdka, příjemné posezení s výhledem na rybník a k tomu vynikající pečené koleno a pečená žebra. Nemělo to chybu, až snad občas na příšernou spoustu lidí… to je bohužel minulost, letos jsme si opět vyjeli na tohle příjemné posezení, ale ven už dostanete pouze pití, kdo chce jíst, tak jedině uvnitř, což je za krásného počasí hřích, když venku je tak nádherně. Uź tam nechodíme :( (((

 2. ChilliJulie

  Hm, tak to jezdíte na stejné místo :) )Zřejmě je potřeba vyhovět většímu počtu lidí, takže venku jsou jen klobásky z grilu, což chápu.
  A to pódium, to se mi vždycky líbí, ale viděla jste tam někdy někoho hrát?

 3. Kanibal

  Takových míst je u nás žalostně málo. Barachov mi připomněl krásný Anglický park uprostřed Mnichova (ne Hradiště), kde je restaurací několik, všude se hemží mládež od capartů po studenty zabrané do knížek, vzduch krásně osvěžuje jezero a lidi mají takovou tu laxní, pohodářskou náladu. Trošku nám tu chybí láska k takovým místům, neumíme odpočívat. Tak snad naše děti už to umět budou.

 4. ChilliJulie

  Kanibal: Asi je to těžký, co chcete dělat uprostřed Anglického parku s výletní restaurací v zimě…

 5. Radka

  Kdysi jsem v Jedovnici travila kazdy rok par dnu se skolou (museli tu zver vyvest taky do prirody :) ) divili jsme se, kam z kempu mizi nasi mili ucitele, az jsme je jednou objevili v hospudce Na Barachove!!! Pote co jsme si objednali, tak jsme pochopili! Vyborne jidlo, ktereho je hodne, takze nekdy i nejvetsi jedlik mel problem to dojist. Super :)

 6. ChilliJulie

  Radko, tak to je přesný! Na Barachově to umí zařídit tak, aby téměř všichni, kteří jdou kolem dostali co chtějí. Tenhle koncept na tomhle místě sedí.

 7. Jitka

  Včera jsem tam byla. Jídlo nosí 3 krásné mladé holky i ven, na horní terasu. Na tu dolní, přímo na travnatém plácku si musíte donést co chcete sami. :-)

 8. Alexandra Logan

  Great feed! I followed a hyper link to your piece from Christian Dillstrom – the mobile and social media marketing master, so you must be doing an excellent job!

Co si myslíte vy?

Vždy čerstvé komentáře