Kafírna v Trutnově – v malém šálku kolem světa

Byli jste někdy v Trutnově? Jestli ne, připněte si červený špendlík do mapy nad stolem právě k tomuto městu a zajeďte se sem někdy podívat. Letní festival v srpnu, Krkonoše ve všech možných podobách, nádherný Adršpach, romantická lokálka, Dienzenhoferovy kostely. To všechno můžete zažít, když se tudy a kolem Trutnova budete potulovat.

Trutnovem jsem projížděla nesčetněkrát, ale až letos poprvé jsem díky kamarádovi objevila KAFÍRNU. Zvenku byste malý krámek snadno přešli, ale nos vám sám napoví. Vstoupíte-li dovnitř, ocitnete se v dokonalém ráji. Tady totiž voní KÁVA.  

Káva se zde ochutnává, pije, čte i vypráví

Útulný interier připomíná příjemné vetešnictví se starožitnostmi po stěnách a krámy na poličkách nebo dědečkův salon s bytelnými fotely, do kterých dokonale zaplujete a nebude se vám chtít odejít. Prostor je příjemně rozdělen na kuřáckou a nekuřáckou část. 

Nabídka uspokojí možná i nemožná kávová přání

Hlavní značkou, kterou dostanete do šálku je Vescovi z rodinné pražírny v Itálii. Servis kávy je s vodou a všemi radůstkami, které si vymyslíte. V nabídce čtu i bohatou nabídku mléčných frappé a horkých čokolád. U pultu je možnost výběru domácích sladkostí.

Zachutnala vám káva Vescovi a chcete si zrnka koupit domů? Žádný problém! Zdejší nabídka mě úplně srazila na kolena. Káva ze všech možných končin světa. V nabídce je jen v řadě Vescovi celkem šestnáct druhů! Vietnam, Kolumbie, Etiopie, Nikaragua, Kostarika a další. Hbitá obsluha již do mlýnku sype dávku  zrníček pro vaše malé degustační ristretto, ochutnáte a koupíte se jakékoli množství do sáčku. Nechcete Vescovi? Zvolte značku Tonino Lamborghini, kolumbijskou Los Andes, Frolíkovu kávu, produkty Fair Trade a další druhy a značky, které jsem si ani nestačila zapsat. 

Všechny produkty vám dokonalá obsluha představí. Bude si s vámi povídat o pražení, vůních, bude vám dávat zrnka očichávat a bude zasvěceně odpovídat na všechny vaše dotazy. Nečekejte baristu v letech, zde jsou mladí kluci, kterým se pod zástěrou rýsují horolezecké svaly! Ale jsou skvěle proškoleni a kávou jednoznačně ZASAŽENI. Zdejší klientela je obdobná. Vesměs mladí lidé, kterým chutná káva. Bývá tu narváno k prasknutí. Pokud se vám stane, že všecha místa jsou obsazena, nezoufejte a nechte si skvěle ošetřenou kávu připravit do kelímku. Nebo přjďte na některou z degustací kávy, které v Kafírně pravidelně pořádají.  

BRAVO Trutnov!

Odcházím z Kafírny obtěžkána voňavými balíčky, dvěma espressy na jazyku, jednou džezvou, která mi doma chyběla a pocitem naprosto čisté radosti nad tím, že i ve městě střední velikosti dlouhodobě může fungovat speciálka s kávou. A že místní lidé si cestu ke kvalitnímu a dobře připravenému nápoji rádi najdou. Trutnov má prostě další bod, gratuluji!     

Kafírna v Trutnově, najdete ji kousek od vlakového a autobusového nádraží 

             

15 komentářů: „Kafírna v Trutnově – v malém šálku kolem světa

 1. zapichuju špendlik do mapy… jednoznačně díkec za tip … je to z praglu daleko, ale tímto směrem se občas ubírám ….

 2. Jardo, troufám si odhadnout, že se zrovna Vám tam bude líbit 😉

 3. Ten kraj znám a když mám příležitost, tak se tam rád vracím. Kafírna je pro mě novinka. Když bude čas, zajdu na dobrou kávu. Zrovna omrknu i tamní nádherné kostelíky, jestli ještě stojí. Kryštof s Kiliánem Ignácem by se asi nestačili divit.

 4. Old buvol: Kostely stojí a některé mají na kahánku. Naštěstí je Broumovsko Bohem zapomenutý kraj, což je na jednu stranu i výhoda, nepotkáte na svých cestách téměř nikoho a všechno si zde žije vlastním tempem. Broumovsko je moje velká láska 🙂

 5. Kafírnu ve Spojenecký znám, se vším, co jste napsala plně
  souhlasím,když jsem ve městě a chci si pochutnat na kávě ,horké čokoládě, v létě na pohárech a jiných dobrotách, zajdu tam.za 1.si pochutnám,za 2.zajímavě pobavím,za 3.ceny jsou velmi slušné.

 6. Jarda T.: Od Vescovi?

  Helena: Máte pravdu, celá Kafírna je příjemný podnik za příznivé ceny, to jsem ani nezmínila – neschovala jsem si účtenku…:)

 7. ChilliJulie: nene, je to Moretto, dovazi p. Manakova z Brna … a moc mi chutna:) (Kupuje mi ji bratr pritelkyne prave v Kafirne v Trutnove)

 8. Trochu off topic:
  Do Trutnova jezdím služebně dost často, a musím potvrdit, že je to velice příjemné město (ale Brno je Brno, že :-)).
  Další podnik, který mohu vřele doporučit, je Grill Bar v suterénu pod radnicí – od jisté doby tam ani jinam nechodím. Velmi poctivý podnik, jehož kuchyně jde vysoko nad běžný český standard, ať už se týká surovin, servírování nebo velmi dobře ošetřeného piva Bernard případně kávy. A do kuchyně s velkým roštovým grilem jim můžete koukat přímo od pultu.

 9. Na Trutnov, ač z Moravy, nedám dopustit. Jednak zde mám kamarády, jednak zde pořádají skvělé koncerty a jednak (kromě několika dalších plus jako nedaleké Krkonoše) se zde dá velmi dobře najíst, případně posedět ve vícero různých podnicích. Naposledy se mi v Trutnově velmi líbilo v této kavárně pod kostelem:
  http://www.virtualczech.cz/kraj-kralovehradecky/165-trutnov
  Zejména protože to bylo v neděli dopoledne a ve většině ostatních podniků v okolí náměstí bylo zavřeno a navíc zde měli k dispozici WiFi!

 10. Přemýšlím, podle čeho spočítat, kolik už je to let, co jsem tam byla. Jedná se o podnik letitý? Vzpomínky mám jen matné, ale o to stylovější. Důvod mé návštěvy v Trutnově nebyl z nejveselejších, den byl pošmourný a chladný, když se intenzivně rozpršelo, narazila jsem v lidmi opuštěné ulici na dveře tohoto podniku. Popis naprosto sedí, tenkrát obsluhovala dívka a zatápěla v kamnech. Je to ono, není to ono :)?

 11. Pokroutka: Určitě to bude ono, kdyby pršelo, zabloudím taky určitě právě sem, uvnitř jsou hned vedle baru nádherná americká kamna. Ptala jsem se, fungují už asi 8 let…

 12. Dodatečně děkuji za Váš impuls k cílenému vyhledání tohoto nenápadného a nepoučenému návštěvníkovi Trutnova dokonale skrytého Krámku. O orientaci spíše na místní „kávou zasažené“ klienty svědčí i zdejší otevírací doba (zavřeno v sobotu celý den a v neděli dopoledne). Jinak v podstatě všechny detaily zmíněné ve Vašem příspěvku 100%-ně potvrzuji. Bonusem navíc pro mne byla obsluha – žádný svalnatý horolezec ale velmi příjemná a trpělivá dáma (majitelka?). Ujala se mne, ač zřejmě na odchodu po předání obsluhy své mladší kolegyni, a v souvislostí s kávou mi toho řekla a předvedla tolik, že mi jakožto nadšenému laikovi ještě dlouho šla hlava kolem. A jelikož po cca 1 měsíci jsou zakoupené vzorky Arabiky, Robusty a jejich směsi s úspěchem zkonzumovány, další návštěva Krkonoš je již v plánu.
  p.s. A internet a WiFi tam mají k dispozici rovněž.

 13. peťo, hurá! Kafírna v Trutnově je skvělá, že jo? Dovedu si představit těžký začátek takového podniku… I když-kdo ví, třeba je to v Trutnově jako v Brně a káva je zde nápoj, který má svůj STYL :)) Díky!

Napsat komentář