Kam zmizela stará Promítačka?

V brněnském kině Art se promítají dobré filmy. A nemá je rád úplně každý…

 trans2.jpg

Pokud vaše uši zdobí potřeštěné plastové náušnice, oblékáte si květovanou sukni a bleděmodré balerínky, jste určitě součástí cílové skupiny. A v kabelce jste určitě také nosívali čtvercový maloformátový bulletin z papíru, že? Mimochodem ten malý sešitek získal prestižní ocenění na benátském festivalu filmu v roce 2008 za nejlepší propagaci kina. A obzvlášť úvodník byly texty zarývající se „pod kůži“.

trans3.jpg

V Artu se promítat nepřestalo. Ale od včerejška si už neposedíme v baru Promítačka. A kdo z vás někde v dubnu neulovil poslední, hráškově zelený bulletin kina Art, ten má smůlu. Brněnské kulturní centrum vyhlásilo na gastronomické provozy v Artu nový konkurz. A občanské sdružení Studio 19, které s mětským kinem Art úzce řadu let spolupracovalo, odsud po výběrovém řízení odchází.

 trans1.jpg

A v Artu tím pádem končí i projekty Galerie artistů a kavárna. Promítačka ale není stroječek, který se dá jen tak odložit nebo škrtnout. Podívejte se na poslední stranu bulletinu nebo postupujte o 300 metrů dál směrem k ulici Bayerova. V domě číslo 7 vznikl Transistor – nový bar a kavárna se svou summer garden a téměř celé osazenstvo, nábytek i vybavení se přesunulo sem.

Jen několik dní po otevření se sem přišla podívat i ChilliJulie. Podržela poličku, pomohla nastěhovat dvě rudě opolstrovaná křesílka na betonovou zahrádku a dala si kafe, kterou propresovala stará dobrá Faema. A povídala si s Tomášem Javorou, jedním z členů Studia 19.

 trans4.jpg

Ta zahrádka je zdánlivě vybetonovaná hrůza u parkoviště. Ale z Králova Pole je to sem asi dvacet minut chůze, mají tu nakládaný hermelín a točí dobře ošetřenou Stellu. Víc než o hořkosti a smutku byl ale rozhovor o dalších filmových, galerijních a kavárenských plánech…

Zajímá vás to? Nebo štve?

Kafe a kino jako Brno CAFEBRNO aneb kde se to teď promítá

Kdo vyhrál konkurz a co bude v Artu? V článku Kristýny Chmelíkové

8 komentářů: „Kam zmizela stará Promítačka?

  1. Dík za info, o té výpovědi jsem četla, dost mě to překvapilo. Holt Brno, no, že jo… Měj se!

  2. Aido ahoj 🙂 Výpověď to vlastně není, jiný subjekt nabídl BKC vyšší nabídku za pronájem v regulérním výběrovém řízení. Ale všechny ty aktivity „navíc“, které byly úspěšné, známé a oceňované se Studiem 19 odcházejí jinam.
    Jak se máš? Nedáme někde sedánek?

  3. Karony určitě budou. Já jsem zvědavá jakou podobu bude mít kavárna v Artu. A nový bulletin jsem už viděla :))

  4. proč novináři prostě neumí psát pravdu? proč? proč je v tomto článku tolik nepravdy?

  5. alesi, povídejte, co vám přijde nepravdivé? Fakt mě to zajímá. A buďte prosím konkrétní, díky 🙂

  6. janina: možná, bylas už? To není normoš kavárna? Já jsem dnes na Daguerre marně bouchala na dveře :/

Napsat komentář