Kávopárty

Petra Veselá a Coffeespecialist.cz se už úplně zbláznili. Sranda akci Coffeeright vytahují z kouře Sunakashi o kousek dál do parku u Zemanovy kavárny na vzduch. Přidávají živou hudbu, vylepují po Brně plakáty a bombardují mě mailem. Tož ja, ChilliJulie nemůže chybět, to je jasné.

cof1.jpg

Kdy to vypukne: Dnes (úterý 2. 6. 2009) ve 14 hodin. Kávově smyslně užívat budeme až do úplného večerního vyčerpání.

Co je Coffeeright: Kávový večírek v Brně, na kterém nebudou chybět velké kávové hvězdy. Sama se tetelím zvědavostí, kdo nakonec do parku za divadlem přijede. Bude se soutěžit, koumat, ňufat, vyhlašovat, hlásat do mikrofonu a zvát na panáky. A hlavně pít supr káva všemožných i nemožných značek, koní a stájí. Můžete přijít ochutnávat dobré espresso a testovat, komu to z kávovaru leze líp.

Pokusím se aspoň obíhat z redakce k místu činu a budu to sem postupně cpát. Protože já pracuju, rozumíme, že?

11:57 kafe na startu, začíná mě to bavit   

Nemám moc čas, jestli si to tady čte můj šéf, tak dostanu sprda, páč to smolím v práci. Dalibor Maňas mi kouká na monitor a huláká, že Vítrholc vystoupí mezi 18:00 a 20:00. Jo a Jarda Hrstka, Jarda Tuček a ještě někdo (se nám přerušil signál) už jsou na cestě, až přijedou, hned jdu po nich. Bude to mazec.

cof5.jpg

13:45 skoro o dvě hodiny později

U Zemanky se staví koncerty a stánky. Neprší a ani nebude 😉 Právě jsem přiletěla odtud, fotky už mi běží do PC. Už jsem vyšpízlovala jak to bude celé probíhat. Péťa Veselá je v pohodě a právě si dává polévku, třecí plochy nečeká 😉 Leon naopak nějaké kafe potřebuje a navíc vás ani nepozná, protože nemá brýle.

cof4.jpg

Testovat kávy může dnes oproti předchozím dílům KAŽDÝ. Za drobný peníz si koupíte pas degustrátora, kafe můžete převálet na jazyku a zaškrkávat body svým favoritům. Za chvíli si ten špíl dají mezi sebou kávy z týmu Mamacoffee, LaBohemeCafe a CoffeeSource. Začíná se za dvě minuty, přijít můžete kdykoli. Mám strašnou chuť na kafe.

15:40 Tesco spešl napojení na vodu

Specialistům z La Bohéme Café nechutná brněnská voda! Prý je hnusná, tak si jedou koupit a do kávovaru budou lít balenou. Pche! Ještě stále sedím u komplu, ale za chvíli vyrazím;)

15:54 Esemeska z místa

„Pomalu:)“

co2.jpg

18:03 Jedééém

Je to nádherný! Jsem u Zemanky a je to neskutečná pohoda. Káv je nakonec šest, což jsem nepochopila, protože jsem neotočila ten papír.

Degustační pas stojí 30 Kč, za tuhle cenu se dá z kafe tady úplně zblbnout. Já už jsem svůj papír někde ztratila, ale zatím mi nejvíc chutná Yirga od Mamacoffee. Ženská, no. Kytičky můžu.

co1.jpg

Úlet je ohřívátko s horkým pískem na klasickýho turka. Konvičky, teploty, žhavení. Nafotím, zjistím pod stanem. Jo a Vítrholc jsou tady.

co4.jpg

23:36 Návrat domů

Ježiš mně se stejská. Po parku, po stanu s vodníma dýmkama, po Vítrholci, po polštářích na válení a po lidech, kteří se tam potkali. Koho jsem nevolíbala, toho vobejmu příště. Krásné to bylo. Kromě výše napsaných značek se degustovala ještě namletá italská klasika Bazzara, Vescovi a Carraro. Zalinkuju zítra.

co3.jpg

Óbr klady

Parádní rozdí mezi chutí a vůní napražené mocné italské klasické směsi kávy, na kterou jsme hodně zvyklí z kaváren – Bazzara, Vescovi a Carraro a mezi čerstvě napraženými květinkami a ovocnými tóny La Bohéme Café, Mamacoffee a CoffeeSource. Dalo se srovnávat, ochutnávat a hádat se s ostatníma. Šňupá každej v nose sám, převaluje, šklebí pusu, je to děsně subjektivní. Ale krásný souboj to byl. Obdivuju všechny, kteří si se soustředěným čelem zakoupili degustační list a zapisovali to, co hlásily vlastní smyslové buňky. Vůbec jsem nevěřila, že do toho někdo půjde. A vono jo! Někteří se své chuťové pocity snažili i originálně popsat, papíry má u sebe Jarda. Klobouk dolů, fascinace kávou a drobnými rozdíly v chuti a vůni je nakažlivá. A to mě na tom nesmírně baví.

Díky Leonovi a Petře za krásný večer, fakt jsem si to báječně užila, lidi vypadali spokojeně. Začíná z toho být takovej malej fesťáček. Pardání bylo, že cigárama si každej zahulil plíce sám a neotravoval venku kouřem ostatní. Vůbec neusnu, pidi kafí jsem měla nepočítaně. Už se těším na příště, deku s sebou.

co5.jpg

PS: A Kubovi z Domu kávy vzkazuju: počkej bejby, příště si to v tastingu zase rozdáme! To vítězství Ti nedaruju 😉

16 komentářů: „Kávopárty

 1. Byl jsem tam ve 13:30 a na to, že se podle plakátu mělo začít ve 12, tam byla docela pohodička – pár prázdbých stolků, rozestavěný stan, studené mašiny. No, snad se rozjedou, ale zpoždění 2 hodiny je docela dost.

 2. Jsem moc ráda, že jsem se nakonec odhodlala! Sice jsme zvládli jen 3 ochutnávky, ale přesto jsme hned narazili na favority (jojo, Mamacoffee) a vymámili i kouzelné cappuccino s praktickými radami jak na pěnu :). Příště přijdem zas!

 3. Tak se to nakonec rozjelo, bylo to fakt prima. A cup tasting je brutálně náročnej na soustředění, je to něco úplně jiného než degustace. Svých 50% uhodnutých káv beru jako úspěch, LBC to namíchali docela náročně. Když bude někdy příležitost, rád si to zopakuju, ten 1 bod k vítězství mě docela mrzí 🙂 Fakt parádní akce a pefektní propagace kávy!

 4. Jo a příprava kávy v džezvě v písku byla skvělá, bylo zajímavé a poučné sledovat přípravu na živo. Už se těším, až ze mě vyprchá kofein a vrhnu se na tureckou kávu doma – džezva a kardamon už čeká. 🙂

 5. Bravo Brno! fakt me prekvapilo, ze lidi vzali do rukou propisku a papir a pekne si ochutnali vsechny kavy .. bez remcani o cukriky a smetanky:) ptali se na druhy kav, pripravu, dali hned najevo kdyz kava chutnala a kdyz ne .. takovy feedback je pro nas (a ostatni prazirny) hrozne dulezitej … a omlouvam se tem, kterym jsem udelal jako prvni kavu Daterru na vacpotu, protoze ta voda, fakt odporna byla!
  Velke diky organizatorum a vsem, kteri prisli!

 6. Jarda: Ale tak dalo se to. Ale překvapila mě taková lehkost, že je to takový slaboučký.

  A líbilo se mi to, jen jsem se musel jít učit, je toho moc.

 7. Tashi, krása polních podmínek, tohle prostě předem nedomyslíš 😉

  Žufanko, moc ráda jsem Tě viděla! Škoda, potom jsem Tě ještě hledala, že si popovídáme…

  7 a jedna: naprosto souhlasím

 8. ChilliJulie: Jardo, máš ty komentáře ke kávám? Dej to na blog! Popisovat to je fakt těžký!

 9. komenty má Péťa …. stejne nej komentář byl ten “ óčen charašo“ 😀 …. a “ nikdy jsem netušila jak je voda osvobuzující a lahodná “ 😀

 10. Komentáře budou brzy 🙂 jakmile bude volný den, nonstop pracuju… děkuju všem zúčastněným, byl to skvělý den!

 11. Ahoj Julie, tak to mě teda děsně mrzí, že jsem propásl takovou nádhernou kávičko-akcičku. Taky bych si s chutí zadegustoval.Prosím, prosím, dej mi príště vědět :-).P.

 12. Ahoj Pavle, nějaké podobné akce se občas objeví i v Praze, většinou se to snažím tady dopředu poutat, občas nakoukni. Nedáme kafe? Ozvi se, hm?

Napsat komentář