Zelný salát s mandarinkami

Moje milá přítelkyně Marie měla kdysi dávno na ledničce přiťapnutou krásnu cedulku: Nežer! Maruško, jak já ti teď rozumím…

Mně by letos po provařených a propečených Vánocích nepomohla už ani petlice. Ty desítky dek másla, kakaa a majonézy co jsem letos poctivě připravila, usurpují totiž nejen všechna patra v ledničce, ale i balkon a koupelnu. Jdu věšet prádlo a zakopávám o krabice perníků. Potřebuju mixovat, ale v misce se roztahuje máslový krém, kterého jsem letos ušlehala nesmyslně moc. A to mi můj muž teď volal, že veze od babičky právě zabitou husu. Pomoooc, potřebuju salát, mátovej čaj a jít běhat. Tak jo. Dneska nic nejím, jen tohle: zelené salátové listy jsem rozsvítila měsíčky oranžových mandarinek a hladkou texturu doplnila plátky mandlí. Zkuste to, je to jednoduché a fajn.

Recept na zelený salát s mandarinkami

Potřebujete ledový nebo hlávkový salát, plechovku mandarinek, lupínky mandlí nebo piniových oříšků a zálivku. Ta vznikne z trochy soli, několika lžic mandarinkové šťávy, lžíce citronové šťávy a dobrého oleje. Dobrou a lehkou chuť!

2 komentáře: „Zelný salát s mandarinkami

  1. Mne zas po sviatkoch príde vždy na chuť čakanka, jej horká chuť popraví trávenie…
    A tiež si varievam zázvorový čaj, na zahriatie ideálny :o)

  2. Zázvor je super voňavá věc v létě i v zimě. Hezký a zdravý rok 😉

Napsat komentář