Příště bude i čísburgr

02.06.11

Chilli Menu: Zápisky

Včerejší odpoledne se jevilo jako gastronomické peklo. Dceru jsem dvě hodiny léčila ze záchvatu pláče: chtěla oslavit Den dětí v mekáči.

dendeti1.jpg

Nejsem určitě tak zásadová matka, abych dětem nechávala klíčit svačinu na vatě v piksli od Ramy, ale nějak se mi včera nechtělo trávit čas v instantním prostředí a hrát pimprlový divadlo s růžovou hračkou po plastovým tácu. Takže mekáč jsem škrtla. Tak upřímně smutnou už jsem dcérku ale dlouho neviděla. Další plán byl, že pojedeme do Moravan a budeme na sebe z větve na větev střílet pecky z třešní. Jenže bouřka v 15.30 i tuhle myšlenku odplavila. Dřevo na táborák mokrý, tak beru tašku a letím ke Steinhauserovi pro šunkové klobásky a sýry. Kupuju nové brambory a žampiony a s lahví kečupu v ruce volám sestrám, že oslava je letos u nás doma. Byla jsem na sebe pyšná – venku déšť a u nás záchvaty smíchu u rozpékání sýru na ananasu. Rajčátka se kutálejí po stole, dospělí si jdou pro další várku piva. Ta lupička ale konec párty okořenila: „Mami, ještě se musíš naučit čísburgry.“ Tak jo, pro tebe všechno, cácorko :)

Komentáře: 7 “Příště bude i čísburgr”

 1. Sibyla

  Hehe, to me pobavilo, zvladlas z toho dobre vybruslit :] Ale az pristi rok prastis do tech burgeru, doporucuju http://www.jamieoliver.com/recipes/beef-recipes/elvis-burger-with-pickled-gherkin neni to vubec tezke, jen pridej platek cedaru a hracku, v prislusnem veku vymen hracku za pivo a cely zivot uz si na Meka nevzpomenout :) testovano na lidech! Fakt jsou skvele a je to opravdu plnohodnotne jidlo, nikdy jsem na burgery nebyla, ale domacim jsme naprosto propadli. Nejlepsi v Cesku, i Hard Rock Cafe se muze jit zahrabat :)

 2. ChilliJulie

  Báječný! Pivo, hračka… A sobě k tomu přibalím pilule na vrásky ;)

 3. ChilliJulie

  Já mám ale k mekáči trochu nostalgický vztah. Moje velmi schopná ségra tam roky dělá manažerku a chodíme tam, jako každej. Hranolky jsou nedostižný:)) Na dálnici je to jediná možnost, jak si udělat slušnou přestávku s dětmi atd…

 4. LaHodný

  Vůbec bych Mekdanlds nezatracoval! Kdysi mne tam tatík taky vodil, dokonce ano, k dětskému dni – za odměnu. Bohužel se jal zcela ve svém stylu nekonformně napodobovat ještě nekonformnější spolukonzumující mládež, která byla tehdy cca v mém věku. Celý obraz zakončil úmyslnou kečupovou skvrnou velikosti mexického dolaru na své vlastní kalhoty. Už nikdy jsem ho do Mekáče netahal.
  Včera ve Velkém Meziříčí, při návratu ze svatební veselice jsem (evidentně vyhladovělý) však v této restauraci musel ocenit několik věcí:
  1) čistota prostředí je zcela nedostižná
  2) hustota obsluhujícího personálu na metr čtvereční převyšovala hustotu pasažérů v tokijském metru,
  3) hranolky a burgery jsou svěží a chutné, přestože se léty jaksi zcvrkávají. Já ovšem naopak bobtnám, takže mi to vlastně vyhovuje.
  Nicméně den dětí bych chtěl slavit tak jako Vy a Vaše děti. Gratuluju!

 5. ChilliJulie

  Díky za krásnou kečupovou vzpomínku, tátovi to asi ale nepřipomínáte, ne? Taky doufám, že mi dcera někdy nevyčte, že ty párky byly hnusný/malý/velký/blbý :) PS: máte vtipný lahodný web

 6. Kytkosaurus

  Taky se v McDonalds občas stavím, hranolky maj opravdu skvělý. Burgery bohužel až na pár sezónních výjimek pro mě dost mizérie, ale furt je to bohužel často lepší, než riskovat nevyzkoušenou restauraci, v McD aspoň vím, co dostanu a nebudu u jídla muset čichat kouř z cigaret. Už aby se ale po ČR pořádně rozšířil Burger King, ti maj burgery daleko lepší (i když na domácí taky nemaj).

 7. Le missing ingredient

  hahah, vtipny, prave jsem varila jeden burger na svem blogu.
  Kazdopadne nechapu jak to firma mcDonald udelala, ale je to neskutecny marketingovy tah. Kdyz si vezmes kolik deti skemra (a ja nebyla vyjimka), aby si mohly dat povestny Happy Meal. Jidla se pritom vetsinou ani nedotknou a jde pouze o hracku. Ale uznat se to musi, ze vedi jak pritahnout deti.

Co si myslíte vy?

Vždy čerstvé komentáře