Rybárna Hradčany: Ryby jim plavou po dvoře

„Pojď, pojedeme na kopec,“ naše rodinné zaříkávadlo. Když mám depku a štve mě šéf, mám milion práce, nestíhám prát, věšet ani žehlit a hrozí mi tři uzávěrky naráz.

houby1.jpg

Můj muž mě posadí do auta a jako vyšťavenou pacientku odveze na stráň, odkud je vidět. Nejčastěji míříme z Brna směrem na Tišnov. A pak už jen vejš. Za prvé – z Králova Pole to máme blízko, a za druhé – na Vysočině jsem se narodila, tak mě to sem žene pořád. Auto odstavíme u silnice, sedneme na mez, pouštíme draky, kecáme a obě duše nám ten vítr pozitivně dofukuje. „Na výhled“ jezdíme už roky, téměř pokaždé projíždíme Hradčany. A zcela ignorujeme ceduli Prodej živých ryb. Chyba!

ryby4.jpg

Pro kapry, pstruhy a recepty si jezdím do rybárny na Božetěchovu (taky vám pan Šopík líbá ruku?), dosud jsem tedy neměla pro nákupy jinde motivaci. Bláhová káčo, to ses tedy ochudila! Minulý týden jsem se podle šipek na ceduli vydala pěšky, podobně jako před rokem pan Kolíček.

ryby2.jpg

Rybárnu provozuje rodina Večeřových ve svém rodinném domě. Z ulice ani nepoznáte, že na dvoře mají pořádnej rybník! Cinknutím zvonku jsme přivolali mladého muže, který nám předvedl, které rybí hubičky jim plavou v nádržích. Perfektní průřez místní sladkovodní šupinatou nabídkou! V kádích plavou kapři, lín, pstruzi (naše původní druhy), amuři a tolstolobik – ti jsou uměle vysazeni. Se zavlečením někoho někam mám nepatrný morální problém, ale nějak to snad překonám. Ostatně svého oblíbeného amura jsem si odnášela za chvíli v tašce. A fotorecept už pro vás spinká v systému.

ryby1.jpg

Rybník slouží Večeřům jako dokonalý sklad. Rybám tak alespoň částečně zachovávají životní podmínky v přírodě. Noční chlad, sluníčko a šťavel pod hladinou. Ptala jsem se, jestli kapři pocházejí z Pohořelic, ale prý je dovážejí z Vysočiny. Tak jsem googlila a ejhle, je to tady! V mém rodném městě je rybářství. Výtečná zpráva!

ryby5.jpg

Na konci října budou v Hradčanech v rybníku plavat i dravci. Pojedu tam já, a nebo vy? Klidně mi pošlete fotku nebo zprávu, jak jste pochodili. Nabídka se rozšíří o štiku nebo candáta.
Depka pryč, ani jsem nemusela na kopec. Proč (sakra) čerstvý kapr nebo amur není na jídelníčku každé druhé české nebo moravské hospody?

Abyste nebloudili:

 picovina.JPG

Hradčany u Tišnova 271, tel. 776 170 479
Otevřeno Po až Pá 10:30 – 18:00 a v So od 8:30 do 12:30

Kam si jezdíte nakupovat rybu vy? V Praze podle informací pana Cuketky neexistuje rybí speciálka! Má recht?

21 komentářů: „Rybárna Hradčany: Ryby jim plavou po dvoře

 1. Bojím se, že má. Jistí to Makro nebo Sea Food. Staré rybárny zmizely nebo jsou to dneska řeznictví s prodejem ryb mražených. Speciálku (byť s omezeným zbožím) jsem znala na Praze 5, už je taky zavřená. Budu ráda, když mě někdo vyvede z omylu.

 2. pan Šopík mi ruku nelíbá, ale my chlapi si to tak nějak odpouštíme… 🙂

 3. Dv: To se mi fakt nechce věřit, že by v Praze nebyl jedinej dvůr nebo garáž, kde se dají koupit ryby z českýho rybníka? Divný. A jinde?
  Seznam má Mánek TADY: http://manek.bloguje.cz/725301-prodejny-ryb-v-cr.php

  Egone, věřím :))) Ale on je fajn, dělá to už dlouho a já si ho jako „lokálního zdroja“ hýčkám. Přece nebudu čekat na výlov :))

  A vlastně výlov!!! Já jedu na Vrkoč, jezdíte?

  ponOKio a co Lju kupuje a jak to pak doma dělá? Zajímá moc! Hele musíme jít zase do Trizubu, a má Lju recept na soljanku a ty úžasný placky? Já bych ho moc chtěla…

 4. Vida, tak to mi od nás vezmem zadem přes Bítýšku. Ano, ano na Vrkoč jezdíme, občas obrok 🙂 Výlov bude za tři týdny, hned jsem jej šupla do kalendáře.

 5. vErusko, někam se mi zatoulal dávný mail od Tebe, omlouvám se, od té doby na to myslím. Můžeš prosím poslta znovu, pokud to jde? Díky a zdravím! Na Vrkoč taky jedu, pokud překonám ty šóklaře :/

 6. lio, vezmu, jasná věc! Je to skvělá akce, ryby tam kupovat nemá smysl, ale mají rybí speciality a to už za to stojí. Termosky a čepice na hlavu s sebou! Čky, kouknu kdy to je…

 7. Už jsem koukla – na státní svátek 28. (a ve čtvrtek 29.). Čepici mám 🙂

 8. Jedem! A já čepici nemám 🙁 pořídím do té doby, chci zmijovku :))))

 9. Hlásím, že jsem úplně nemožná uživatelka Guglu, páč jsem asi našla termín z některého z předchozích let. Správný termín pro rok 2009 je víkend 24./25. 10. (a to je blbý, páč to jsem v Grazu :/ ach ach)

 10. Jsem pravidelný návštěvník- čtu, ale nepíšu, ale teď musím!:-)Díky za tip a Všem doporučuji. U pana Šopíka jsme trvalky, ale byli jsme zvědaví na ten vlastní rybník! Sobotní výlet se povedl i přes pošmourné počasí, koupili jsme rybky a už teď vím, že jsme nebyli v Hradčanech naposledy.:-)
  Ještě taková poznámečka- Vrkoč jsme letos vzdali, už to není ono jak kdysi a pro nás středního věku moc všeho:aut, lidí, psů, stánků s kdečím, indiánů….

 11. Zdravím všechny lidičky,
  proboha, nevíte o rybárně, která by byla blíž k hlavnímu městu. Sehnat zde čerstvou rybu je skoro nemožné. Díky za tip, J.M.

 12. To Jindra: V Praze jsou 2 dobré možnosti, Makro nebo pokud nemáš živnosťák tak určitě http://www.cerstveryby.cz na tento eshop je všude jen zatím samá chvála co čtu a slyším. A nebo Seafood, ale ceny jsou dosti drastické.

 13. U Šopíka v Králově Poli v Brně je prodejna živých ryb, ale cena je tak vysoká, že se na oběd pro 5 osob vyplatí prává hovězí svíčková z Argentiny

 14. To co psal „fialka“ není nadsázka, ale pravda. Šopík chce za kapra bez pár korun stovku za kilo. Po očištění a stáhnutí Vám zbyde z čtyřkilového kapra sotva dvě kila kapřího masa s kostmi. To už se blíží pravé svíčkové z Globusu za 450 Kč za kilo. Ale kdo má rád ryby, zajede si do HRADČAN u Tišnova, tam stojí KILO KAPRA 69,- Kč. Pan Šopík zřejmě na něco šetří. Téměř 30 Kč na kile je zlodějna.

 15. pan sopik je udajne prekupnik z makra. byl jsem nucen u nej nedavno nakupovat. hradcany mely dovolenou. jednoho ze tri pstruhu jsem vyhodil. Nebyl starej jako zakon, ale rozhodne se tomu veku blizil.. 🙁

Napsat komentář