Rybárna U Šopíka

02.02.08

Chilli Menu: Jdeme nakupovat

Mám štěstí. Každé ráno projíždím do práce Božetěchovou ulici v Brně – Králově Poli, což samo o sobě není nic zajímavého, jenže na Božetěchové dost často také auto zastavím a nakupuju v místní rybárně čerstvé ryby. A to už se moje srdéčko tetelí!

Rybárna v průjezdu

Rybárna je umístěna do průjezdu rodinného domu a je otevřena témeř 12 let. Za tu dobu se stala zaručenou stálicí v brněnské nabídce skvělých dodavatelů pro mou domácí kuchyni a já majitelům z celého srdce fandím. Uvnitř najdete kádě do kterých čůrá voda a zajišťuje vzduch pro čerstvé ryby – vždy koupíte kapra a pstruha. Střídavě je možné koupit živého lína, candáta, tolstolobika, sivena, lososa, amura…Kromě čerstvých ryb dostanete i chlazené: steaky z lososa, půleného kapra, z mrazícího boxu vylovíte žraloka, pangasiuse, štiku….

Nabídka stále nekončí, ryby se přece dají i udit a nakládat! V chladícím pultu si určitě vyberete  – uzený úhoř, kapr a v sudu čekají naložení slanečci, v lednici zase rybí saláty. Máte chuť na rybí polévku? Žádný problém, zde mají vždy čerstvý výběr hlav a vnitřností z ryb, které jsou momentálně  k mání. 

Sympatická je uvnitř taková malá kukaňka, ve které sídlí pokladna – oddělená od provozu ryb. Samostatný prostor pro jejich zabití a vyvrhnutí (za malý poplatek) prodavač po každém použití omyje, samozřejmostí je práce v rukavicích, které se sundávají až při placení a přebírání peněz. Na tohle jsem hodně háklivá! O to víc mě to zde těší. Jediná nevýhoda je, že majitel rybárny se nerad fotí a není mu příjemný foťák v mé ruce, takže po drobné výměně názorů respektuji jeho přání a vy uvidíte pouze fotky exterieru. Ale nevadí, uvnitř stejně stojíte za pultíkem a do kádí se nedá osobně nahlédnout. Ryby vám ale prodavač ochotně přinese k prohlédnutí a schválení k pultu. Výběr je obrovský a můžete si vybrat z nejrůznějších velikostí, podle toho, jaký máte s rybami v kuchyni úmysl.

Líni nejsou líní, a můj pes také ne

A co nakupuji tentokrát? V mé tašce s logem rybárny tentokrát uvízli dva zelení fešáci líni, o recept se s vámi co nevidět podělím. Pokaždé když odjíždím s tou igelitovou taškou plnou ryb, zapomenu jako na potvoru doma přepravku, a ta taška s kluzkým obsahem je dokonalá zkouška mé trpělivosti  Obzvlášť proto, že mého psa, který cestuje všude se mnou ta džigelitka neodolatelně přitahuje. Ufff!    

Kolik je v Čechách podobných rybáren?

Rybárnu představuji záměrně, protože sem chodím ráda, často a nabídku všech možných rybích pochoutek si spolu se mnou vychutnáte určitě ještě mnohokrát. Při každé návštěvě zde obhlédnu co je v nabídce nového a prohodím slovo s obsluhou a ostatními zákazníky. Když chvíli postojíte, dozvíte se tisíce receptů! Sem chodí Ti co mají čerstvé ryby rádi! 

A jak jste na tom se zásobováním své kuchyně čerstvými rybami vy ?

Rybárna U Šopíka, Božetěchova 6, Brno – Královo Pole

Komentáře: 32 “Rybárna U Šopíka”

 1. Bali

  u nás jsme na tom bídně. Z původní rybárny je dnes knedlíkárna! Mají tam sice pěkný výběr na místě dělaných knedlíků mnoha druhů, ale ryba je ryba ;-)
  Radši bych tam stále chodila pro pstruhy nebo lososa.

 2. DolceVita

  Julko, super téma. Opravdových obchůdků s čerstvými rybami je žalostně málo. Na jihu Čech skoro vidět nejsou, ale rybami se zdejší rybníky jen hemží. Že by to bylo tím, že ryby v české kuchyni oblíbené nejsou? Z velké míry je to tak a kde není poptávka, chybí nabídka. Své zdroje mám, ale takhle pěknou rybárnu neznám a osobně ji velmi postrádám. Nákup čerstvých ryb řeším v Makru a Globusu asi nejvíc. Chybí tomu ta romantika malého obchůdku a popovídání si s personálem :-) Závidím a na rybí recept se těším!

 3. ChilliJulie

  Bali a DolceVita:
  Holky, tak to je tragédie, ale tušila jsem to. Obzvlášť ty jižní Čechy mě děsně štvou…Šárko, obdobné je to i s nabídkou ČERSTVÝCH A U NÁS CHOVANÝCH ryb v nabídce restaurací. Při mé poslední návštěvě jihu Čech jsem se těšila kolik ryb ochutnám a kromě Šupiny v Třeboni je to samá bída. Že by v každé druhé rodině byl aktivní rybář a každý má doma ryb dost?Přitom, když se každý rok účastním výlovu rybníka u Pohořelic – je prostě NARVÁNO lidmi, kteří hojně nakupují ryby ve stánku a stojí dlouhé fronty na speciality – kapr, amur, pstruh na různé způsoby…

 4. pao

  to je konec, okamžitě po ránu takový téma, chceš nás zničit? v bříšku kručí a kňučí a tady rybičky a dobrůtky z nich:-)

 5. Lara

  Mám to štěstí, že k Šopíkovi to mám jen pár zastávek tramvají, takže asi už všichni tušíte, kdo je mým dvorním dodavatelem čerstvých (živých) ryb ;-)
  A co se týká chlazených (mořských) rybek, tak nejlepší výběr v Brně má asi Makro.
  A kam v poslední době chodím pro inspiraci, jak ryby připravit? No přece k Šárce, Mánkovi a do Mořské kuchařky od Bali. A pokud Julie rozšíříte tyto řady, budu jen ráda :-)

 6. ChilliJulie

  pao:
  ha ha ha, Tobě dělají chutě dveře od rybárny? :) ))

 7. Bali

  Laro, inspirovat se můžeš i na na našich www, nejen v naší MK ;-)
  Také tam dávam mořské recepty! A nejen ty mořské :-) )

 8. pao

  jasnačka a co teprv ta cedulička…

 9. ChilliJulie

  Laro, když budu mít kde zaparkovat a pes mi neuteče v blízkém parku, tak možná jooo ;)

 10. tessa

  Julie,můj muž se tu rozplývá nad kvalitou fotek…)
  Takže posílám kompliment tímto směrem!Krásnou neděli

 11. matesola

  A že se pan rybář tak bojí nějakého většího Promo :)
  Ještě se chci zeptat, čistě ze zvědavosti,má tam pan SHOPík i nějakou domácí rybí výrobu lahůdek, krom těch uzených a naložených? Myslím nějaké ty očka, zavináče a remuládičky?

  Ad Jižní Čechy – Docela častokrát jsme zajížděli k panu myslím Růžičkovi do Vodňan, kterého jsem znal díky Receptáři prima nápadů :) )) Ten má (měl) právě tu nejsilnější stránku ve výrobě těch rybích ptákovin. Ja tam u něj byl jak dítě v hračkářství a co jsem tam koupil mi vydrželo tak maximálně na náměstí :) Já na zemi, kolem mě asi deset pozvotvíraných kelímků a dva rohlíky. Ani nevím jestli tam ještě je…
  Zabíjel bych pro ty jeho očka s feferonkou, nebo Hostavickou směs :) )

 12. ChilliJulie

  tessa:
  Díky za pochvalu i za přání, které ráda opětuji :) Kolem fotek raději skromně pomlčím, jsem pořád na začátku ;)

  matesola:
  No jo, když mě je všude plno a tak jsem tam naklapala a neuvědomila si, že rybáři jsou plaší chlapci a na ně se musí pomalu :) ))
  Pokud vím, tak vlastní výrobnu tam nemají, ale kouknu očkám na zoubek a zjistím autorská práva :)
  Tys sjížděl Receptář? :) )) Já taky!!! Děsně mě to bavilo, jak začali svařovat z postele sekačku, byla jsem ve svým živlu :) )) Vodňany prošmejdím v létě, jedu na babinec na chalupu a podám report…

 13. DolceVita

  ChilliJulie :-)

  Až budeš šmejdit v JČ za rybářema, tak to rozhodně vezmi přes nás :-) Do té doby taky určitě vyšmejdím nějaké zajímavé info! Ten babinec z chalupy vezmi klidně s sebou :-) )) Myslím, že k nám se vejdou.

 14. ChilliJulie

  DolceVita:
  S tím počítám! :) Prošmejdíme to spolu, co říkáš? To by bylo, abychom nějakého úžasného rybáře s rybárnou neobjevily, dáme si tam spolu candáta a pak mu uděláme pořádnou reklamu…No s babincem nevím, já bych byla opatrná, provází nás smečka dravé zvěře v podobě asi 20 dětí, ty raději nechám řádit na chalupě a za tebou přijedu v klidu obdivovat Tvou novou letní kuchyni :)

 15. Bali

  a co kdybyste s tou rybou přijely obě k nám? ;-)

 16. DolceVita

  Bali :-) nebo ty za tou rybou k nám? Bylo by to stylovější a já jsem rozhodně pro!

 17. Bali

  ;-)

 18. anettka

  u nás v jihlavě máme jednu menší zapadlou rybárničku.. jinak se v celé jihlavě sehnat čerstvé ryby nedají… a těm mraženým ze supermarketů vůůůůbec nevěřím.. Ale ze všeho nejradši si kupuju rybajzny na výlovech:)))

 19. 69

  v Hodoníně má pan velkokonzervář Varmuža luxusní firemní prodejnu a kromě jiného taky nabídku chlazených (i mořských )ryb s datem a místem ulovení,losos ,mečoun,lín, tuňák ,na výběr nic moc,ale zatím sem nekoupil nic staršího tří dnů a to vč.stejků z marlina

 20. ChilliJulie

  anettka:
  Tak a teď jste mě dostala, KDE v Jihlavě je rybárna? A KAM jezdíte na výlov? Podzim, všechno žloutne, vítr fouká od hladiny, sedím u termosky s čajem a pozoruju cvrkot a vodní ptáky, ochutnávám dobrůtky a…můj pes se mezitím válí v nějakým hnusu na břehu…tohle miluju!

  69:
  Fakt? Kolem Hodonína jedu v létě na hausbótu, tak tam bych se stavit mohla, dáte mi nějakou mápičku, jak se tam dostanu?

 21. Dawe

  to ChilliJulie : rybárna v Jihlavě je na rohu ulice Matky Boží a Věžní, kousek od Věže :) . Ob roh on něj je moc dobrá prodejna sýrů a naproti je fajnová cukrárna (je to takový pás slasti :) )

 22. anettka

  ChilliJulie:
  přesně tam,kde říká Dawe,akorát ještě přidám,že hned vedle rybárny je vinotéka se skvostnou nabídkou:))Na výlov jezdíme většinou po vesnicích u nás na Vysočině.Tam se nám líbí moc,je to takové domácí.. A také si zajedeme na Třeboňsko..

 23. Mánek

  Rybárna u Šopíka byla v době mého ještě nedávného pracovního působení místem častých návštěv. Co jsem byl přemístěn do Prahy, ještě se mi nic podobného nepodařilo najít. :-(
  Tedy, našel jsem, ale se Šopíkem se to srovnat nedá.

  Matesolo, ve Vodňanech to nebude pan Růžička, to bude určitě pan Štěpnička! A stále funguje, i se svými rybími výrobky. :-D

 24. - 69 -

  Včera sem před hospodou ve Vacenovicích načapal chlapíka s plnou dodávkou živých ryb vlastního chovu,vymámil sem veškeré informace a zkusil něco vyfotit a dnes jsme obědvali krásnou štiku co vypadala jako had,a jelikož je chlapík z nedalekých Stavěšic ,dám Vám to jako moravský patriot všecko k dispozici, asta la vista Chilista.

 25. ChilliJulie

  69: Tý brďo!!! Z vlastního chovu? No to mě zajímají všechny podrobnosti…Jak se chová vzácná štika? Ve vlastním rybníku? Moc vám to přeju, čerstvou štiku jsem ještě neochutnala, ale vím, že Šopík je občas má, teď je jejich sezona, ne? A díky za jakékoli podrobnější informace! Udělám si určitě výlet…:) Přeji hezkou neděli!

 26. Blaňule a Beďule Floriánky :-)

  u páně Šopíka… občas jsem podezřívala otce, že nedojel „na jezera“ (na Pálavu) ale nakoupil u pana Šopíka, lehl si pak někde pod lípu a na pár hodin usnul, domů pak přivezl „úlovek“ a byl za největšího fishermena :D ;-) Ale pak, když jednou přijel do půl pasu mokrý, resp. jen v trenýrkách, mokré veci smradlavé z rybníku v kufru a bez brýlí…mé podezření bylo rozptýleno :D

 27. aida

  „propíchla“ – při nákupu (lososa – inspirace od Šárky) jsem se zeptala, jestli vědí, že o nich jedna šikovná děvčica píše a chválí. Nevěděli, ale ten mladší si vyžádal adresu. Třeba se ozve.

 28. aida

  Pardon, oprava nadpisu, zapomněla jsem na jiný typ formuláře. První slova komentáře zní: Tak jsem Tě dnes u Šopíků“ atd. Omlouvám se.

 29. ChilliJulie

  Blaňule: no, vykoupat, zasmrádnout a ztratit brýle se dá i u Šopíka :)

  aida: doufám, že dostanu aspoň štiku zadax, díky, držím jim palce ;)

 30. Blaňule a Beďule Floriánky :-)

  ChJ. Nekaž mi iluze ;-) … Už vidím, svého taťuldu (váží něco přes metrák a už je „důchodového věku“…) jak se u Šopíků koupe do půl pasu v kádi, věci válí v blatě a brýle „šantročí“ kdoví kde, aby pak doma mohl tvrdit, že byl rybařit :D :D:D

 31. Lukáš

  Dokud jsme bydleli kousek od rybárny naproti autosalonu, rádi jsme si ryby v rybárně kupovali. Rybárnu U Šopíka mohu doporučit. Ani mražený ryby nesmrdí mrazákem, jak kdyby tam ležely půl roku, koupili jsme štiku z mrazáku a byla naprosto ok. Teď bohužel žijeme moc daleko, ale objevil jsem jednu dobrou rybárnu v Jihlavě u hradeb.

 32. JimmiNu

  zOh4mO http://www.FyLitCl7Pf7ojQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com

Co si myslíte vy?

Vždy čerstvé komentáře