Sladidlo bez příchutě. Znáte?

24.05.09

Chilli Menu: Minutky

Máte někdo zkušenosti s umělými sladidly? Existuje podle vás nějaká malá pecka, která výrazně nemění chuť nápojů? Díky, docela mě zajímá co jste kdo už vykoumali…

Komentáře: 5 “Sladidlo bez příchutě. Znáte?”

 1. primula

  Jako sladidlo se může používat bylina Stévie sladká, také se jí říká sladká tráva. Je zcela nekalorická a má i další léčivé účinky (na př.udržuje stálý krevní tlak). Nejlépe se sladká látka uvolňuje ze sušených lístků. Sladkost je třikrát vyšší než u cukru. Pochází z Jižní Ameriky a lze ji pěstovat na př. v truhlíku nebo v květináči.

 2. ChilliJulie

  Díky, kde se to dá uďobnout? To musím mít!

 3. primula

  Naposledy jsem ji jako sazenici viděla v Židlochovicích v Zahradnickém centru. Dalo by se možná koupit v Krulichově zahradnictví na dobírku. Viděla jsem nabídku i u Starkla.

 4. aida

  Juli, možná by mohla poradit paní Teplíková na svém blogu, ona se na podobné kuriozitky specializuje, o té stévii tuším dost psala a navíc je od fochu, má vystudované zahradnictví: jaruna7.bloguje,cz

 5. Helli

  Sazeničky stevie prodávali onehdy běžně na Zelňáku. Měla je paní, co v létě a na podzim prodává ty krásné květáky, brokolici a zelí. Najdeš ji v dolní polovině Zelňáku v pravé uličce na levé straně (zády ke kašně), když se díváš směrem na Provázek.

Co si myslíte vy?

Vždy čerstvé komentáře